Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalatok autóbehozatallal...

Tapasztalatok autóbehozatallal kapcsolatban Lettországból?

Figyelt kérdés
Találtam egy számomra érdekes autót (Lexus LS430) egy lett kereskedőnél, viszont neki nincs tapasztalata autóexportban. Tudomásom szerint EU-n belül viszonylag flottul megy az adásvétel, viszont a lett bürokráciával kapcsolatban semmilyen tapasztalatom sincs. Ráadásul úgy tudom, hogy export esetén az eredeti országban befizetett regisztrációs adó is visszaigényelhető (gondolom, mivel azt honosításkor Magyarországon is meg kell fizetni, a kettős adóztatás pedig tiltott), így adott esetben azt sem szeretném veszni hagyni.

2020. okt. 12. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Átverés!


Pénzt fognak kérni előre, különböző indokokkal. Nehogy fizess!


Szuper autó nagyon olcsón. Szinte túl szép, hogy igaz legyen.

Hát nem is igaz sajnos :(

2020. okt. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A hirdetés alapvetően nem egy nagyon feltűnő, szinte "önmagát kínáló" darab, inkább nekem kellett keresgálnem, mire megtaláltam, ráadásul

a neten máshol nem találtam meg ugyanezeket a képeket az autót pedig több helyszínen is fotózta, szóval gyanúsan saját képekkel dolgozik. Egyébként leinformáltam, létező kereskedésről van szó, így a csalásra - persze matematikai van - kicsi az esély.


Ennek ellenére előre természetesen semmit nem fizetnék, az autót is személyesen, átvizsgáltatás után hoznám el, amiben a kereskedő is partnernek mutatkozik, szóval egyelőre korrektnek tűnik a dolog.


Azért nézegettem lett autókat, mert az általános árszint alacsonyabb, mint mondjuk a német/holland piacon (pedig ott még a nyelvtudásom és némi tapasztalatom is lenne), és érdekes módon (spanyol és olasz társaikkal egyetemben) felszereltségüket tekintve is jobbak, mint az (észak)nyugat-európai társaik.

2020. okt. 13. 12:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Rosszabbak, mint a románok, undorító kupecek a lett és litván nepperek.
2020. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!