Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Porlasztó és a befecskendező...

Porlasztó és a befecskendező között van különbség?

Figyelt kérdés
Neten láttam hogy a porlasztó sokkal hosszabb egy befecskendezőnél ez a véletlen miatt? vagy ennek van jelentősége is? :D
2020. okt. 12. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
elírtam nem a befecskendező hanem az injektorra gondoltam! :D
2020. okt. 12. 22:33
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
porlasztócsúcs, befecskendező, injektor. Mind ugyanaz.
2020. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint a injektorok nem a benzinhez valók a porlasztók pedig a dízelhez? :D
2020. okt. 12. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
dízelben is vannak injektorok már régóta. (lsd TDI - mint Turbo Direct Injection)
2020. okt. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 vantel ***** válasza:

Kérd3st sem értem.

Szerintem a porlasztó gömbölyűbb mint a befecskendező.

2020. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

A porlasztó kifejezés erre jogos:

[link]


Itt a szűk furatos csőből az üzemanyagot nem nyomás tolja ki, hanem a szívócső légáramlásának vákuumja szívja ki.


Az injektor, befecskendező (a kifejezések kompatibilisek, de szokás benzines és dízel esetén más szót használni) azt a modernebb verziót takarja, amikor sokkal kisebb furaton egy viszonylag nagy üzemanyagnyomás tolja ki az üzemanyagot és úgy porlasztja el, mint a bolti dezodorok és festék spray flakonok.


Dízelek esetén régebben pár 100 bar, újabban pár 1000 bar nyomás alatt jön az üzemanyag.



Az injektor végén ülő kicsi furatos elemet nevezik porlasztócsúcsnak. Régebben dízelben volt csak jellemző, de ma már benzineseknél is, főleg amióta bejött a szívócső helyett a hengerbe történő direkt befecskendezés.


Ezek a kifejezések kicsit keverednek, érthetően, hiszen ugyanazt a funkciót látják el, nem teljesen jogos letromfolni valakit, aki nem az adott motortípus szerelői szakzsargonja szerint használja, csak akkor illik bővebben tisztázni ,melyikről is beszélünk.

2020. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: az injektor egy idegen, nemzetközi szó, a befecskendező a magyar megfelelője. Hiszen a maguar nyelvben mindenre van egy szép magyaros kifejezésünk.
2020. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

"Hiszen a maguar nyelvben mindenre van egy szép magyaros kifejezésünk."

Legalábbis sok mindenre. Ami viszonylag új kifejezés, arra eleinte nincs, addig, amíg nem találunk egyszerű, közérthető szót rá.

Nem hiszem, hogy a magyarság megszégyenítése lenne szaknyelvben az erőltetett magyar verzió helyett nemzetközileg is elterjedt nevet használni.

Kupplung helyett tengelykapcsoló stb.

2020. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó ez így. Lehet kicsit erőltetettnek tűnik, de én nagyon örülök neki. Én tökéletesen beszélem a román nyelvet is, ott a köznyelvben már az az alap, hogy pl a hétvégét weekendnek mondják, a munkahelyet jobnak... Tehát ellentettje a magyarnak. Hányingerem van ettől, ezért tudok örülni, hogy sokan a magyar nyelvet ennyire őrzik, és mindenre van egy szép szó, amit használnak is. Még Németországban sem őrzik ennyire ezt a szokást, ahogy észrevettem.
2020. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Ott támogatom, ahol praktikus.

Ahol nem az, ott nem.

A nyelvünk minősége, gazdagsága nem ezen fog múlni, hanem a valódi használaton. Hiába van szavunk valamire, ha nem áll eléggé az ember nyelvére, hogy azt használja, akkor csak halott szókincs marad.

Kényelmetlen használatra kényszerülni meg csak azért, hogy magyar szót mondjunk ki, értelmetlen.

2020. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!