Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (Bmw E36 318i) Miért nem...

Laco17 kérdése:

(Bmw E36 318i) Miért nem kapcsol a hűtőventillátor, a vízhőfokjelző pedig miért nem mutat a középértéktől többet ha egyszer forr a víz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy e36 touring 318i(m43b18). Feltöltöttük fagyállóval a hűtőt, légtelenítettünk a légtelenítés után ugye a legtelenito csavart visszahúztuk, de a kiegyenlítő tartály kupakját nem tekerük vissza.A motor járt, a vízpumpa keringette a vizet, termosztát nyitott, a vízhőfok jelző középen megállt tovább nem ment, a hűtőventillátor viszont nem kapcsolt a víz pedig felforrt bugyogott ki a kiegyenlítő tartályból és a vízhőfok jelző továbbra sem mozdult középről.

A kérdésem az lenne hogy a ventillátor miért nem kapcsolt, a vízhőfok jelző pedig miért nem mutatta hogy felment annyira a vízhőfok?

Vízhőfok jeladóval lehet a baj?



2020. okt. 13. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobb lenen ha valami szaki nézné meg mert megfőzheted a motort.

De lehet hogy csak levegős.

2020. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kupak azért nem árt, mert nyomás alatt tartja a rendszert, így magasabb a forráspont.


A hőkapcsolók 90C felé vannak kalibrálva, de nem ritka a 100C feletti sem.


Én megpróbálnám óvatosan melegíteni zárt kupakkal is. Ha nem kapcsol úgy sem a venti, akkor a további diagnosztizálást szerelőre bíznám.

2020. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első körben én kézrátétellel megnézem a hütö bejövő és kimenő csövét.
2020. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2/3as válaszoló ezen én is gondolkoztam köszönöm a választ, megpróbálom.😊
2020. okt. 13. 10:24
 5/8 A kérdező kommentje:

3as válaszoló

Néztük a kimenő forró volt, és a bejövő is melegedett.Nyitott a termosztát.

2020. okt. 13. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor második körben rámérnék a jeladóra. /bár nem zárom ki hogy esetleg továbra is levegős a rendszer,/fütő radiátor is légtelenitve lett?
2020. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A fűtőradiátor is le lett légtelenítve.
2020. okt. 13. 16:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Kapcsolt a ventillátor, valószínűleg a kupak volt a gond ahogy 2es válaszoló is írta.Köszönöm mindenkinek a segítséget!😊
2020. okt. 13. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!