Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indokolatlanul csúszik a...

Indokolatlanul csúszik a kocsi, mitől?

Figyelt kérdés
Elsőkerekes autóról van szó. Nagyon néha egyszerűen lehetetlen elindulni az autóval (nem kopott, kikeményedett rossz minőségű gumi van a kocsin). Tehát mikor elindulnék a kocsival és a kuplung mellé nyomok neki egy kis gáz (különben esélytelen, hogy tartsam a városban a tempót) akkor kapar a kocsi. És itt nem a dinamikus elindulásra gondolok, hanem épphogy nyomok egy kis gázt neki. Csak kuplungból majd kis gyorsításnál is ez történik. Fékezésnél meg egyből blokkolnak a kerekek és épphogy csak megnyomtam a féket. Szerelőknél voltam és semmi ötletük nincs mert nem tudtak reprodukálni a problémát. 2-nál félreálltam és megnéztem, hogy nem-e tapadt valami a felületre de “sajnos” nem. Nagyon ritkán fordul elő és amikor történtek ezek akkor nem volt semmi összefüggés az út minőségével vagy az időjárással.

#Nincs tapadás
2020. okt. 14. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott ilyet csinálni, ha poros az aszfalt.
2020. okt. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is elgondolkodtam ezen de sajnos nem az út a hibás. Mikor fellép ez a “hiba” akkor tart 1-2 percig kb. és utána mintha nem történt volna semmi.
2020. okt. 14. 23:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Gumi mikori?
2020. okt. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Rossz a gumi, munkás autómon nekem is ez van. Téli gumi van rajta, multkor nedves volt az ut, indultam volna, egyes sebesség állok egy helybe, rakom kettest, akkor is csak pörög, harmadiknál is, rakom 4et, és úgy tudtam elindulni. Ja és ebbe sincs abs, fékezésnél csúszik csak, de kezelhető, de az utcán mindig néznek 😂😂 Egyébként itt is megvan a pereme a guminak, inkább azzal lehet a gond, hogy régi a gumi.
2020. okt. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ford Mindeo mk3. 225 45 gumival 17-es alufelni. Hankook Ventus Prime 2
2020. okt. 15. 08:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?


Néhány tulaj, akik gyáriként kapták az autóra, hasonló csúszásokról számol be.

Meg arról, hogy az oldalfal erősítő cérnavarratoknál durván öregszik. Volt akinek bukott is vizsgán a néhány éves gumi.


[link]

2020. okt. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor 10 év feletti gumikkal (téli is, nyári is) kaptam meg az autót, na azokkal volt hasonló.
2020. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4 éves gumi.
2020. okt. 15. 12:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Jesszus, 225ös gumikkal elkapar illetve blokkol egy Mondeo? Ott tenyleg valami komoly gond van a gumikkal.
2020. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Válaszok alapján a gumival lesz kizárásos alapon a gond. Köszönöm!
2020. okt. 15. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!