Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes elektromos autóra...

Érdemes elektromos autóra cserélnem pénzügyileg? Vagy hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Van 4 millió ft kp-m és egy 1,5-2 millió ft értékű bmw-m.

Hiába vagyok hozzáértő, gondos tulaja, magam szervízelem, ami nem motorikus vagy elektronikus, és ígyis 4 év alatt mióta nálam van az árát még egyszer ráköltöttem.


Most is zörög benne valami, pedig az egész futómű új alatta 40.000 km-rel ezelőtt cseréltem mindent.


Motor is kezd csattogósabb lenni, nem jár olyan halkan mint amikor hozzám került.


Meguntam, hogy 15 éves öreg autóm van... rozsdásodni is elkezdett 2 helyen idén.



Egyetemre járok, mellette családi cégben dolgozom.


Havi keresetem 250 ezer ft, de ebből lakhatásra, megélhetésre elmegy 150 ezer.

A maradék 100-ból 20 ezer ft egy pesti teremgarázs bérlet és kb 50-60 ért tankolok havonta.


Félre rakni nem igen tudok.


Mivel még 4 évet egyetemre fogok járni, és fontos az autó a bejáráshoz, muszáj újabbra cserélnem.


Persze szeretem a luxust és a nagy benzines motorokat, de nem tudnám fenntartani.


2 dologban gondolkozom.


Az egyik, hogy veszek egy 4-5 éves benzines opelt mondjuk, ami kb 3,5 millió ft, 1. tulajos max 60-70 ezret futottat.

De akkor marad minden költség plusz szervíz.



Vagy veszek 5-5,5 millió körül egy elektromosat, mondjuk bmw i3.



Néztem tesztet, mindent tudok már róluk, sulim oda vissza 70km, az autó télen is 100-110 et el tud menni, mellesleg gyorstöltővel tele van a város.


Tankolnom sem kell, villanyszámla havi 10-15 ezerrel nőne, de parkolni is tudnék az utcán a zöld rendszám miatt.


Viszont anyagilag szinte lenullázom magam, viszont így a havi 20-30 ezer helyett akár havi 100 ezret is félre tudok tenni.


Mit javasoltok?


2020. okt. 15. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

HA veszel is elektrot, nehogy bmw-t vegyél.

Attól sokall jobbak vannak és talán olcsóbbak is.

2020. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Úgy tudom ebben az árban nem igazán van jobb.
2020. okt. 15. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni hogyan tudtam autó nélkül egyetemre járni.
2020. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Hyundai, Nissan, Renault és a többi mind jobbak az i3-tól.
2020. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hyundaiba szivesen beleulnek, mondjuk egy kona-ba, de az dupla ennyibe kerul.

Egy leaf szerintem kifejezetten csunya.


De egyebkent miben jobbak ezek a markak?

2020. okt. 16. 17:55
 6/6 anonim ***** válasza:
vegyél suzuki swiftet 4 milláért
2020. okt. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!