Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen vezetési stílust...

Milyen vezetési stílust igényel az autó, ha menet közben regenerál a DPF szűrő?

Figyelt kérdés

Van egy 2014 es évj. VW, 1.6 Crtdi autóm.

Bár hosszabb utakra is használom, a napi munkábajárás kb 15 km városban, is megy.

Heti 1-2x veszem észre hogy regenerál, abból, hogy jobb a gázreakció, és megemeli az alapjárati fordulatot.

Kérdés: ha ez éppen városban jön rá, pl munkába menet reggel, mikor nincs idő / mód arra, hogy "jól megküldjem autópályán" hogyan vezessem?

Most azt próbálom, hogy magasabb fordulaton tartva, pl 2-esben 2500 körül autózok vele 50 nel (ugye városban vagyunk).... (próbálva imitálni az autópályás körülményt)

Ha így nem, akkor városban mit tehetek, ha észreveszem, hogy regenerál. Félreállni sem lehet, mert úgy tudom alapjáraton ha csinálja az sem jó...



2020. okt. 16. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj! Az autó teszi a dolgát, ne akarj okosabb lenni nála. Egyedüli teendő, hogy ne állítsad le mielőtt befejezi a regenerálást.


Egyébként heti 1-2x nagyon sűrű lenne, lehet más oka van ennek.

2020. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Semmit. Ez egy hülyeség ami elterjedt, hogy regenerálásnál padlózni kell az autót. Egészen pontosan ez már csak akkor segít, mikor a szürő a végét járja, és teljesen el van tömődve.
2020. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Wadmalac ***** válasza:

Az a "kiégetés" az ilyen automata DPF tisztítás nélküli modelleknél volt járatos, akkor is inkább csak a turbó lapátjainak és a kipuffredszernek a koromtalanítására (mondjuk rövid, városi hazsnálhgatás esetén a turbó forgórész koromtalanyítására ma sem árt havi egy-két hosszabb "meghajtás".

A "blue motion" vagy egyéb plusz tisztítófolyadékos rendszereknél végképp nincs más használat.

Sokan azt hiszik, a xarakodó EGR-t is rendbe teszi az ilyen alkalmi megkergetés. Hát nem nagyon. Az egr-en már közel sem olyan forró gáz megy át, hogy ott bármi leégjen. Esetleg lefújja a koromból, amit tud, de közben meg a szolenoidhoz befújja a többit aztán így is-úgy is beáll tőle.

Egy alkalmi leszerelés és ultrahangos mosóban megáztatás segíthet végleges bedöglés elkerülésére.

2020. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

értem, köszi szépen, akkor nem "bőgetem" feleslegesen ha épp városban támad kedve regenerálni.

nem blue motion. csak sima crtdi


Az egr tisztítgatásról már én is halottam, hogy megelőző beavatkozásnak jó.

Egyébként csak OMV-nél trankolok bele prémium dízelt

2020. okt. 16. 13:28
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem 1.2 CRTDI van 2011-es. Én is annyit megyek amennyit te.

99%-ban városban dobja be a regenerálást mikor jövök haza. :D

Olyankor 2500-as fordulaton megyek még egy kb 10 percet amíg az alapjárat vissza nem áll. 200 ezer km-el még gyári a DPF.

Nekem havonta egyszer szokta beadni kb.

Úgyhogy én azt mondom, hogy ez az egész DPF téma túl van aggódva sokak részéről.

2020. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

utsó:

havi 1x? akkor én valamit nagyon rosszul csinálok...

heti 1-2x előfordul, de ha többet használom hosszú távod (értsd hétvégente egy egy kirándulás 2-3 száz km) akkor is 2 hetente 1x

2020. okt. 16. 13:44
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt 1.2-es gondolom kevésbé tömődik el, mert kisebb motor és megkockáztatom, hogy a DPF méretet meg hasonló lehet, mint az 1.6-nál.

Amúgy én mindig úgy járok, hogy 2200 körül van állandóan a fordulat.

Az se jó amit sokan csinálnak, hogy 1600-as fordulattal járnak városban is.

2020. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Az autó elintézi magának,
2020. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Biztos volt frissítve rajta a szoft, azért regenerál 200 kilóméterenként. Az apámé is ilyen.
2020. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, nekem is jött a levél, hogy vigyem vissza szoftverfrissítésre. 1.2-es CRTDI-t. Nem vittem, mert skoda fórumon többeknek gyanúsan utána pár hónappal meghalt az egr. DPF állandóan regenerált stb. Köszi jól van így.
2020. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!