Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj csúszóssága?

Motorolaj csúszóssága?

Figyelt kérdés

Ma olajat cseréltem az új autómban. Volt egy kis kihagyásom ilyen téren, 10 évig nem volt kocsim, így utoljára akkor cseréltem olajat, azóta nem. Amit kapásból észrevettem az új olajon, hogy más lett az illata, illetve hogy az ujjaim között "eldörzsölve" alig csúszik. A régiek sokkal csúszósabbak voltak, most ez az új kb. olyan mint az étolaj.

Ettől még vajon jó lehet ez az olaj? Vagy cseréljem le másmilyenre? Beletöltöttem, mert a régi korom feketénél biztos jobb azért. Amúgy Castrol Edge típusú olajról van szó.



2020. okt. 17. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az illat és ujjbegydorzsoles érzése nem műszaki paraméter
2020. okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Csodállak, hogy tíz év távlatából olyan jól emlékszel az akkori motorolajok illatára és viszkozitására, hogy össze tudod hasonlítani a maiakkal, ráadásul mindezt az orroddal és az ujjaiddal, mint nem túl precíz mérőeszközökkel tudod megtenni. Sok különleges ember szaladgál a világban, akikről nem is tudunk.
2020. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Castrol Edge pedig nem rossz ha jó helyről rendelted.
2020. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Emlékszem, akkoriban naponta cseréltem olajat, meg sok kisebb munkát is rám bíztak.

Plusz van itthon egy kis fáradt olaj, még úgy 20 liter (volt 2 teli hordó), ez is még abból a korból származik, és még most is jobban csúszik. Vagy ez is olyan mint a bor? Hogy az idő előrehaladtával jobban csúszik.

2020. okt. 17. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleve nem mindegy, hogy milyen olaj. 5w30 0w20 10w40 stb.
2020. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
10w40. Régen is azt használtam, azt is cseréltem a legtöbbet.
2020. okt. 17. 21:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!