Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól olvasom, hogy az elektromo...

Jól olvasom, hogy az elektromos autókat átlagosan 100ft/kwh körül lehet tölteni? Hogy éri meg?

Figyelt kérdés

Tehát, ha télen nagyobb tempóval mozgunk, egy esetleges 15-20kw/100km fogyasztással, akkor ez egy 5-6 literes üzemanyag fogyasztásnak felelne meg?


Otthon töltve viszont 2 liter körüli fogyasztás jön ki, cserébe 7-10 óra, mire beletölt ennyit?


Jól számolok nagyjából vagy nem így van?


Ha jól számolok, akkor miért éri meg elektromos autózni?


2020. okt. 19. 02:57
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:

Oszlopról tölteni drága, panellakóknak nem gondolom hogy akkora nagy üzlet az eleltromos autó, viszont ha valakinek van lehetősége nagyrészt otthonról tölteni, annak nagyon jó lehet.


Míg otthon töltöd addig nem kell mellette állni, tehát hiába 7-10 óra, neked is kell aludni, fürdeni, enni, belefér.


És persze lehet vásárolni fali töltőt otthonra...

2020. okt. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És vannak még ingyenes villám vagy gyorstöltők esetleg? Ezeknek a listája össze van foglalva valahol, esetleg térképesen?


Szerencsére itthon lenne lehetőség tölteni, de az alapötlet az volt, hogy nem itthon tenném, hanem a munkahelyem előtt közvetlen van 2 szabad hely állandóan. Ott szinte sosem látok állni autót, amit töltenek.


Viszont amíg nem foglalkoztam az ötlettel, nem is gondoltam, hogy pénzbe kerül. Pláne nem, hogy ennyibe.


Így marad az otthon töltés.


Az otthoni falitöltők mennyire hatásosak és milyen áron mozognak?

Hány kw/h-val tudnak tölteni?

(Nincs szükségem rá, mert valószínű a legkisebb akksisat választom, de egy teslával más lenne az élet. Ők hogyan oldják meg? Egy nap is kevés lenne, hogy nulláról maxra töltsék szerintem 230-rol.

2020. okt. 19. 06:45
 3/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem közben, 120 ezer ft-tól lehet kapni 7 kwh töltésű fali töltőt. Ha megbízhatóan működik, az fair ár szerintem.

Így 2 óra lenne otthon is max egy töltés, ha nem lassul be 80%-os töltöttségtől.

2020. okt. 19. 06:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
7 kwh az kb. 30 amper, ami nem kevés, ahhoz már komoly(abb) rendszer kell, nem csak rádugod az aluvezetékre azt cső...
2020. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De ha otthon városban használja valaki akkor bőven jó az esti, éjszakai töltés.

Akkor ráér reggelre feltölteni és bőven kibír egy egész napot.

Meg ha jól tudom az jobb is az akkumlátornak ha lassabban van töltve.

2020. okt. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kis hatótávolság mellett ez a másik oka, amiért csak másodlagos autónak éri meg használni, és csak olyanoknál, akinél a másodlagos autó is relatív sokat megy, és mindezt úgy, hogy napi szinten, de egyszerre nem sokat.
2020. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
32 Amperig ami 230 volt eseten 7.3 kW-os teljesitmeny ingyenes a bovites. Es kb 120 ezer forintert meg lehet duplazni.
2020. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
45 ft / kwh az áram ára (nappali tarifa) . Butaság ez a 100 ft.
2020. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!