Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autón érezni ha már nem...

Az autón érezni ha már nem megfelelő vizsgára a lengéscsillapító?

Figyelt kérdés

Tavaly áprilisban voltam műszakin. Ott a hátsókra 45-50%-ot mértek.

Azóta a kocsival kb 12 ezer km-t mentem azt is városban.


2020. okt. 19. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, egyértelműen érezhető. Viszont a sok ezer vagy tízezer kilóméter alatt hozzászoksz, szóval csak akkor érezhető a különbség ha hirtelen átülsz egy rossz lengéscsillapítóval szerelt kocsiból egy jóba. Viszont érezhetően nehezen tudsz egy rosszabb úton maradni ha rossz a lengéscsillapító.
2020. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy érzed, F-astrában pl teljesen rossz hátsókkal se volt gond nem lehetett érezni úton is úgy viselkedett ahogy kell, csak a vizsgán volt gond.

Mind ezt úgy hogy elöl már csak 50-54 volt a 2 első.

2020. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg is bukott az autó vagy ezen nem szívóztak?
2020. okt. 19. 13:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Idén tavasszal cseréltettem az autómban a 15 éves, 340.000 km-t futott lengéscsillapítókat. Legutóbbi műszaki vizsgán nem mondták, hogy rosszak lennének. Egyszerűen a bal oldaliból elkezdett szivárogni az olaj. Párban kicseréltettem. Én is arra számítottam, hogy jó nagy változás lesz, mert a régiekhez már biztos hozzászoktam. Én semmi változást nem vettem észre. Zéró a különbség.

Persze az is lehet, hogy a régi is még jó volt, csak az olajat kezdte engedni. Ha fél évet így járok vele, kifolyik az összes olaj, valószínű lett volna különbség.

2020. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megbukott, kicseréltem bontottra 2db 50-50-et mértek rajta, és átment.


Nincs ismerősöm aki átvitte volna ügyesbe úgyhogy szívtam vele mire kicseréltem. Semmi különbség nem lett...

2020. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Megnézed: ha olajos, akkor biztosan bukó. Egyébként ha ráterhelsz az autóra a kerék fölött, akár mindkét irányba, ahogy visszajön, ha nem állapodik meg azonnal (azaz még rugózik kicsit), akkor már nem jó.
2020. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Sokan mennek rossz lengéscsillapítókkal. Végül is lehet. Annyi, hogy a fékút növekedhet meg jelentősen, meg határhelyzetben leesik az autó az útról ahelyett, hogy vissza tudnád hozni. Lényegtelen dolgok.
2020. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Kisebb-nagyobb zörejekből, kopogásokból lehet arra következtetni, ha egy lengéscsillapító már kezd elfáradni. Nagyon botrányos, tele bukkanós utakon tud azért meglepetéseket okozni, táncol össze-vissza az autó, az ülésbe beprésel egy-egy ilyen nagyobb bukkanó. Csere után ég és föld, szerintem nem érdemes ezzel hosszútávon szórakozni. Bár az is tény, minden autó más és más. Az enyém egy Chevrolet Tacuma.
2020. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

45-50% igen jónak számít.

Egy új lengéscsillapítóval sem lesz soha 100%, de még 90 se.

2020. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is hallottam már ezt, hogy új lengéscsillapító is 75% körül teljesít. Akkor nem a méréssel van a baj, hogy túl szigorú?
2020. okt. 19. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!