Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz 32 évesen...

Mennyire nehéz 32 évesen letenni jogosítványt?

Figyelt kérdés

Sajnos azt hittem meglehetek jogosítvány nélkül de hogy tovább vihessem apám vállalkozását kikötötte hogy le kell tennem jogosítványt, most tiszta ideges vagyok mennyire lesz majd nehéz.

Gondolkozom hogy csak automata váltóra teszem le.



2020. okt. 19. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mitől lenne nehéz? Vagy úgy érted, hogy szerinted a 32 év annyira sok, hogy annyi idősen nem lehet?
2020. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont annyi voltam és az oktatáson voltak tőlem idősebbek is. Nyugi.
2020. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez de hülye kérdés, már ne is haragudj. Miért lenne nehezebb mint 18-22-25 évesen? Max annyi, hogy melóból nehezebb elszabadulni/lógni mint a suliból. Azt sem értem a váltónak miköze mindehhez, nem 67 évesen akarsz jogsizni...
2020. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Automata váltóval sokkal könnyebb megtanulni állítólag.

Igen kicsit öregnek érzem magam

2020. okt. 19. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

22-23 evesen kezdtem a jogsit Budapesten, KRESZ vizsga jol ment, rutin vizsgaig nem jutottam el, mert az oktatom folyton idegesitett es buntudatot keltett bennem. Feladtam.


33 evesen Amszterdamban ujra kezdtem, ott lehet oktatoval vezetni mar az elmeleti vizsga elott is. Minden jol ment, bar osszesen gyakoroltam vagy 60 orat oktatoval. A vizsgaig nem jutottam el, mert Kanadaba koltoztem.


Kanadaban megint ujrakezdtem az elejerol, nem volt mod folytatni. Az elmeleti vizsga utan 1 evet kellett varnom a gyakorlo jogsi vizsgahoz, majd meg egy evet a vegleges jogsi vizsgahoz. Most itt vagyok 36 evesen, friss jogsival.


A kanadai resze mar konnyen ment, foleg az automata valto miatt is. Tobbet tudok a forgalomra figyelni, nem kell matatni a valtassal. Itt alig van manualis auto, teljesen felesleges manualis vizsgat tenni.


Szoval nekem huszonevesen is nehez volt, gyakorlassal lett konnyebb. Csak az eletkor miatt nem lesz nehezebb. A figyelmed lassul egy kicsit, a tanulas is lassabban mehet, mint 20 evesen, de ezt par plusz oraval meg lehet oldani.

2020. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: De akkor nem is vezethetsz kéziváltósat ha szükség lenne rá se.
2020. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem az
2020. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem nehezebb, és talán még a KRESZ elsajátítása is könnyebben fog menni.

Nincs évhez vagy korláthoz kötve, ki mikor szerezz jogsit. Az már más kérdés, hogy a gyakorlati/vezetés része hogy megy majd, van, akinek megvan az érzéke hozzá, és van aki bár megszerzi a jogsit, de sohasem fog megtanulni a forgalom ritmusában közlekedni.

Lehet sokkal könnyebb Aut váltós autón vezetni tanulni, de egyrészt ezzel kapsz egy korlátozott jogosítványt, mert kézi váltósat nem vezethetsz majd. És nem tudom milyen vállalkozást vinnél majd, de aminek kicsike köze is van a szállításhoz, árumozgatáshoz - ott mind-mind kézi váltós (furgonok, targoncák, teherautók, stb), szóval én nem fosztanám meg magam a "teljes" jogosítványtól, mert sohasem tudhatod, hogy esetleg kell-e majd kézi váltós autót is vezetned.

Pl vegyük azt az egyszerű esetet, hogy pl a te saját Aut váltós autód lerobban / szervizben van / balesetben megsérül, és azonnal kell egy autó. A bérautók nagy része is kézi váltós, szóval remélem érthető a gondolatmenetem.

2020. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Édesanyám 36 évesen kezdett el vezetni tanulni, esküszöm nagyon jól vezet.

Azt mondta, hogy nem volt nehéz neki, mert előtte alaposan felkészítették.

2020. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!