Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből tudom megállapítani,...

Miből tudom megállapítani, hogy mikor kell cserélnem vezérműszíjat?

Figyelt kérdés
nem tudom az előttem lévő tulaj mikor cserélt. (e46 m54b22)

2020. okt. 21. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
"nem tudom az előttem lévő tulaj mikor cserélt" - emiatt azonnal. Ezen nem érdemes spórolni. Ha nincs szervizkönyv, nem nagyon tudsz mit csinálni.
2020. okt. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Morzsi007 ***** válasza:
“Általában” 100 000 km-enként van előírva a csere vagy persze, ha elszakad. 50E km-t futott autó vásárlása esetén nem kellene, de az E46-ba ennél biztos több van. Ha nagyon újnak néz ki a szíj, amit kizárnék, mert azt közölte volna az eladó, hogy nem rég volt cserélve, akkor nem cserélnék. Egyébként nem egy horror összeg, az már annál jobban, ha elszakad...
2020. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Nehogy cserélj benne. Drága, a tankolás már így is elviszi a heti rászánt kétezret...
2020. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Használt autó vásárlása után azonnal, onnantól pedig a kézikönyvben előírt csereperiódus szerint
2020. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem ismert, akkor szerintem is azonnal. Akkor biztos lehetsz benne hogy ki van cserélve és tudod mikor kell legközelebb. Különben meg teljesen orosz rulett.

Eladásra szánt autókat nagyon ritkán adnak friss vezérlés cserével. Vagy ha mégis, azt nem fogják elhallgatni, hanem pont azzal próbálják reklámozni.

2020. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen öreg autónál, ha nem tudnám pontosan az előéletét, én megcsinálnám egyből.
2020. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Halkan megjegyezném, hogy ezek a motorok nem szíjasak hanem láncosak.

Ezen belül is az M-motorkód volt az ahol a BMW még tudott normális vezérlést gyártani, ez abszolút nem hajlamos a szakadásra vagy átugrásra.

Igazából az M52 és M54 motorok vezérlése szinte örök életű, 1 millió kilómétert is simán el tud menni csere nélkül.

Viszont eleve nem árt átnézetni egy hozzáértővel aki pontosan tudja, hogy mit kell nézni vagy hallgatni ha mégis valami gikszer van.

2020. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!