Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2-es háromhengeres turbómoto...

1.2-es háromhengeres turbómotor pár éves autóban vagy egy 15 éves de pörgős v6-al szerelt autót választanátok?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon jó állapotban van.
2020. okt. 21. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alapból én szeretem a turbómotorokat és en bloc az új modern autókat, de az 1.2 önmagában nagyon kevés lenne, hibrid hajtás nélkül nem lehet kihozni belőle akkora erőt, amivel megelégednék (hibrid hajtást pedig nem írtál).

Ebből kiindulva régi V6.

2020. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A gyártó, és a motor típusa azért nagyon nem mindegy. Mert V6-ból is volt konstrukcióhibás eresztés, amit inkább elkerülnék, mint egy kis turbós motort. Pedig utóbbi is kerülendő inkább.
2020. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én az újat választanám mert nem tudnék a jelenlegi helyzetemben fenntartani egy V6-os autót.Persze ha megengedhetném én is a régebbit választanám.

Amúgy az se mindegy egyáltalán melyik márka melyik típusa

2020. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Mi a fene olyan nagy fenntartási költség egy szívó V6-os motoron egyébként, egy turbós kávédarálóval ellenben? Erre komolyan kíváncsi vagyok mostmár.
2020. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mi a fene olyan nagy fenntartási költség egy szívó V6-os motoron egyébként, egy turbós kávédarálóval ellenben? Erre komolyan kíváncsi vagyok mostmár."


- A V6-os többet fogyaszt, főleg városi üzemben.

- Ha mindkettő autó a korának megfelelő állapotban van, akkor sokkal kevesebb hibalehetőség lesz egy újabb autón. Főleg, hogy valószínűleg még van rá gyári gari is, de ezt a kérdező nem írta.


Ha közlekedni kell az autó, akkor biztos hogy egy újabb autót választanék a régi helyett, ha más szempont nincs. Ki a francot érdekel hogy hány henger van a motorban, ami röpíti a seggemet?

2020. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 kapásból legalább a dupláját fogyasztja pl.
2020. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó, a mi kocsinknak is 4.6 a nagy átlaga (dízel), négyhengeres. De cserébe nem is megy...


Egy erősebb, 1.8-as benzines is megeszi a magáét ha haladni is akarsz vele. Véleményem szerint az is megkéri vegyesben a 8-10 litert. V6 meg lehet elvan 12 literrel, mivel annak nem kell taposni hogy menjen. Persze ha nem egy közel két tonnás vas alá teszik, hogy ugyanolyan alulmotorizált legyen mint egy 1.2-es benzines.

2020. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

>>> "Mi a fene olyan nagy fenntartási költség egy szívó V6-os motoron egyébként, egy turbós kávédarálóval ellenben?"

turbós kávédaráló 😂

2020. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként a háromhengeres motor önmagában ne tévesszen össze senkit, a BMW i8 is háromhengeres, bár persze az igaz, hogy hibrid hajtás részeként.
2020. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1.2 szívóm van 3 henger, 64 ló, ha sokszor megyek vele 100 fölötti tempót, bizony a 9 litert is eléri átlagban városi és országúti használatban. 20 km re ingázok. Ki kell nyomni a szemét, ha menni akar vele az ember, akkor pedig már nem gazdaságos, végeredményben pddig még mindig igen gyengécske lesz.
2021. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!