Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autónak sok a tartós...

Dízel autónak sok a tartós 3000-es fordulat az autópályán?

Figyelt kérdés

Egy jól karbantartott 2001-es Ford Focus 1.8 tddi. 90 lóerős változat.

3000-et forog 130 nál. (Óra szerint 130km/h Gps szerint 122-123)


Még egy kérdés:


Egy helyben álláskor mi az a legkissebb idő amikor már érdemes kikapcsolni az autót?

- Ma példáúl elindultam otthonról, de valamit otthonfelejtettem és vissza kellett ugranom. Csak beléptem a házba és gyors vissza ki. Maximum 1 perc lehetett.

- Másik példa, hogy tankolás után ellenőriztem a a kerekekben a guminyomást. Nagyjából 2-3 perc lehetett. Ti ilyen esetben járatjátok a motort vagy kikapcsoljátok?

- Most pedig a legjobb. Az országhatáron a várakozó sorban mivel teszek legkissebb kárt a motorban? Ha folyamatosan járatom és 3-4 percenként araszolok előre 5-10 métert, vagy ki-be kapcsolgatom az autót?



2020. okt. 22. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Már 1 perc állásnál ajánlatos leállítani a motort. Ne szennyezd a környezetet feleslegesen! A 3000-es fordulat nem árt.
2020. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés nem a környezetszennyezésről szól. Az autózás töredékét teszi ki a világ globália környezetszennyezésének. És mielőtt valaki azt írná, hogy de az a lényeg, hogy a városokban él a legtöbb ember és hogy ott kipufogják ezt a keveset is... Közlöm, hogy egy kis faluban élek.


De nem is ez a lényeg. Hanem, hogy az autóm motorjának mi a jó.

2020. okt. 22. 22:51
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Totál mindegy. 20 éves az autód. Mire bármi különbséget ki lehetne mutatni a két módszer között, addigra már rég ócskavas lesz.


A 3000-es fordulatszámtól meg semmi baja nem lesz. Ha gondot okozna a 3000 rpm, akkor nem 5000-nél szabályozna le, hanem 2500-nál.

2020. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

130-as utazót bírnia kell, ha ez 3000-es fordulaton van neki, akkor annyi.


válaszok:

- ennyiért ne állítsd le, mert az akksit eléggé leszívja a dízel izzítása

- hát ha szerted szívni a gázt... én leállítanám

- ha tolod

2020. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon gyakori mostanában ez a kérdés, hogy árt-e ez meg az a fordulatszám. Mindig az a válasz, hogyha van kenés, akkor nem árt.


Dízelnél 1-2 percre nem szabad leállítani, mert indításnál nagy terhelésnek van kitéve.


Tankolásnál mindig le kell állítani a motort.


Az országhatárnál inkább járasd a motort.

2020. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az ha nem állítod le fölöslegesen, legnagyobb kopás a hideg üzem és az indítás alatt jön létre... Sok taxis sem véletlen áll járó motorral akár 5-10 perceket.
2020. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell ócskavasazni. Egy egyszerű kérdésre vártam csak választ.


Ez a leszabályzás dolog amit írtál pedig egy hülyeség. Mert ezzel azt mondod ha egy kocsi X számnál leszabályoz, te pedig alatta vezeted egy párszáz fordulattal akkor az okés.

Esetemben ha 4500 rpm el haladok akkor az szerinted semmi problémát nem okozna a motornak, hiszem 5000 nél szabályoz le.

2020. okt. 22. 23:23
 8/17 A kérdező kommentje:

#4 #5 #6

Köszi a válaszokat!

2020. okt. 22. 23:25
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

#23.23 Pedig elég világosan leírta, de akkor kifejtem - helyette. Van egy közel 20 éves autód. Mivel dízel, valószínűleg nem a sarki közértbe jártak vele, könnyen lehet benne 300-400 ezer kilométer. Ha ez alatt szarrá hajtották, akkor akárhogy kíméled, simogatod, énekelsz neki, tönkre fog menni hamar. Ha viszont valóban megkímélt, akkor viszont előbb fog szétrohadni alattad, mint hogy a motor tönkremenne, tehát a kérdésben flesorolt apróságoknak nem lesz jelentősége.

A környezetszennyezéssel kapcsolatban nem értek egyet, de nem fogok vitatkozni. Járasd az EURO II-es szarodat, csak aztán meg ne fulladj!

2020. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%
Jah, az én Euro 0-ás dízelem is előbb rohad ki alólam minthogy a motor megadná magát, pedig már bőven 1 millió felett van benne a km bontatlan motorral....
2020. okt. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!