Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az hogy új autót szalonbó...

Igaz az hogy új autót szalonból hülyeség vásárolni?

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozó ismerősöm, 10-15 millió körüli autókkal jár. Azt mondja sose vásárol új autót, mert kigurul a szalonból és már 1 millióval kevesebbet ér a kocsi.


Most pl. vett egy olyan fél éves Audit ami tesztautónak volt használva, valami minimális KM van benne, és megtudta venni 18 helyett 13-ért.



2020. okt. 25. 19:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2020. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Van, akinek megéri új autót vásárolni és van, akinek nem. Aki pedig azt mondja, hogy ő tudja a tutit minden helyzetre, az valószínűleg csak a saját igazát akarja bizonyítani.
2020. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
Igaz
2020. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Megvette 13 ért,....

és most?

Mennyit "ér"?

Ugyanúgy bukna...

2020. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

Nem hülyeség egyáltalán teljesen új autót venni, mert több gyári garanciád lesz és késleltetve jön az értékvesztés.

Persze lehet kockáztatni rövidebb/lejárt gyári garanciát és lényegében újkori állapotban elhozni jelentősen olcsóbban, én is így vettem a mostani autómat...

2020. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Van akinek megéri van akinek nem, van aki már csak azért újat vesz mert abba " nem fingott még senki előtte ".
2020. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem hülyeség, de tény, hogy azonnal fél millióval kevesebbet ér, aztán az első évben még egy fél milliót csökken az ára még 5-6 milliós kocsinak is.

Én egyszer vettem újat, többé nem fogok. A fentiek mellett hozzájön még sok rejtett költség.

Igazából 1-3 éves autót lenne legésszerűbb megvenni.

2020. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Most mondjam azt, hogy szerintem fél éves kocsit is hülyeség venni?

Vagy inkább azt, hogy nekem nem telik rá? :-)))))))


Szerintem ez tipikusan olyan kérdés, hogy csináld úgy, ahogyan te jónak látod. A vállalkozó ismerősödnek így jó, így is csinálja. Van benne logika, de keress meg egy másikat, aki szalonból vásárol, és kérdezd meg, ő miért nem fél éveset vesz több millióval olcsóbban. Hátha neki is lesz magyarázata arra, hogy NEKI miért jobb így.

2020. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Barnabas333 ***** válasza:
18%
Én nem bántam meg, hogy 2éve szalonból vettem egy kifutó modellt. De nem az a cél, hogy eladjam 2év múlva, hosszú távra van. De mivel még turbó nélküli szívó benzines elmondom, hogy majdnem az új árán el tudnám adni. Nyilván egy 5-6milliós nem veszít annyit mint főnököm 33milliös A8asa. De nem mindenki favorizálja az új autót. Van ismerős ahol 2milla a család havi bevétele. Ő mindig 5éves prémium autót vesz és 5évig tartja meg a kocsikat.
2020. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Barnabas333 ***** válasza:
37%
Kb. 5-7 ismerősöm vett új autót. Egy biztos, nincs annál jobb érzés amikor te ülsz bele elsőnek.
2020. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!