Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a VW Transporte...

Mi a különbség a VW Transporter, Multivan, és Carawelle közt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Transporter a sima teherszállító változat, de ebből is van több üléses, körablakos (kombi) kivitel.

A Caravelle (szimpla v-vel) inkább a személyszállító busz, kirándulóautó, igényesebb berendezéssel. Színvonalban és árban is a Transporter és a Multivan között helyezkedik el.

A Multivan pedig ebből adódóan a csúcsa a kínálatnak, különálló, forgatható ülésekkel, kisasztallal, ez az üzleti- illetve kirándulós luxusbusz. Felszereltségben és minőségben is a luxusautókat idézi. De mindegyiknek számtalan változata van.

2020. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ezek csak felszereltségek a Transporter modellen belül.
2020. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A felszereltség nem teljesen helyes szerintem. Inkább típusváltozat. A Transporter egy teherautó kivitel, ahogy a neve is mutatja. A Caravelle 9 üléses, azt személyszállításra optimalizálták, kényelmi felszerelések és kivitelezés terén is. Kivitelezés alatt a teljes kárpitozást értem. Azért nem mindegy, hogy a hátsó teret cementes zsákok, raklapok, vagy emberek számára alakították ki. A Multival 6 vagy 7 személyes, tehát kevesebb ember fér el benne, de nagyobb kényelemben. Nem tudom, az újabbak milyenek, de a mi régi T3-as Multivanünkben a hátsó üléspadot ággyá lehetett alakítani, ahol 2 ember kényelmesen aludhatott. Volt benne 220V-os csatlakozás, gyári szúnyoghálók az ablakokon, hűtőláda a vezetőülés mögötti, hátrafelé néző ülés alatt, stb. Meg ugye az imádnivaló, felnyitható középső asztal. Gyerek voltam még, sosem felejtem el, hogy mindig úgy indultunk kirándulni, hogy megálltunk még egy boltnál, anyukám megvette a szendvics alapanyagokat, majd út közben azon az asztalon nekiállt felszeletelni a kenyeret, megkente vajjal, ment bele a párizsi, sajt, paprika, stb, és hárman kényelmesen meg tudtunk reggelizni, asztalnál, mint ha csak otthon lettünk volna. Imádtuk azt az autót. Aztán sajnos el kellett adni, és apám többért adta el, mint amennyiért anno megvette. Aztán 4-5 év múlva megint láttuk felbukkanni egy használtautós oldalon, akkor megint drágábban hirdették, mint amennyiért eladtuk. Szóval a Multivan egy legendás kivitel, nem szabad összekeverni egy Transporter kombival, mert messze többet ad.
2020. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, a T3 Transporterek ára is éppen a csillagok felé tart, a Multivan pedig mindig is egy méregdrága autó volt. De te is leírtad, csak a felszereltségük más. A kárpit is a felszereltséghez tartozik.
2020. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó, lehet ezen vitatkozni, de hogy más a típusnév is, az is arra utal, hogy a gyártó nem felszereltségi szintnek szánta a Multivant. Attól persze még az is egy Transporter szerkezetileg, de az eltérő futóműhangolás, a zajszigetelés, meg hasonlók szerintem túlmutatnak az egyszerű felszereltségi szinteken.
2020. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól kitalálták a VW-nél ezt, hogy a Multivan, amivel a milliárdos emberek is előszeretettel járnak, ne ugyanazon a néven fusson, mint az épitőbrigád Transporterje.

Egyébként még valami: a Multivan egy átlagember számára szerintem feleslegesen sok. Egy Caravelle viszont az arany középút. Egy jó kis T4-es Caravelle, hmm, rá is kívántam. Már abban is nagy kényelmes fotelek vannak elől, hátul is nem szimpla ülőpad van, hanem kényelmes, jól szivacsozott üléssor, mindenkinek kartámasszal. Illetve rendes szigetelés van az egész autóban. Nem véletlen, hogy egy megkímélt T4-es Caravelle 10-12 ezer euró felett megy Németországban, holott huszonéves autóról beszélünk.

2020. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!