Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyagszűrőt érdemes lenne...

Üzemanyagszűrőt érdemes lenne már cserélnem?

Figyelt kérdés

3 éve van nálam egy 2003as Ford Fiesta 1.4. Ez idő alatt nem volt még az említett alkatrész cserélve. Az utóbbi pár hétben előjött egy olyan hiba, hogy hirtelen, erős gázadásra "torpan" egyet az autó, aztán gyorsul tovább. Mintha egy pillanatra nem adnál gázt.


Úgy tudom üzemanyagszűr tudja ezt a jelenséget okozni.



2020. nov. 3. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, a szűrő nem tud ilyet okozni.

Akkor nem egy pillanatra torpan meg.

Persze ettől még cserélheted.

2020. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hibát nem hiszem, hogy ez okozza. De ettől függetlenül szerintem ráférne a csere, minimum 3 éve van bent, ami nyilván több, akár a kétszerese is.


Fojtószelep, EGR szelepnél is szétnéznék a helyedben.

2020. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üzemanyagszűrőt minden 2.-3. kötelező szervizelésnél (olajcsere) után szigorúan ajánlott. Olyan 50.000 km-enként. Mindenképp csere! Máskülönben a befecskendezőkre is kihathaz ez. Gondolom 95-öst (E10-est) tankolsz. Az még kevésbé óvja az autóban a dolgokat. De rengeteg szar szokott az üzemanyagszűrűkbe lerakódni mikor kiveszed. Már 30-40 ezer kilóméter után. És rengeteg homokszerű kis cucc, nameg rozsda is a benzin tank aljáról belerakódik. Mert sok kútnál egyáltalán nem rozsdaálló a tartály.

Őszintén nem is hallottam ilyet, hogy 3 évig nem cserélik. Persze ha nem lenne még meg az 50 ezer km az utolsó csere óta akkor nem lenne gond.

2020. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!