Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E10 -től csökken az autó...

E10 -től csökken az autó károsanyag kibocsátása?

Figyelt kérdés
100-as E5-től pedig nagyobb a károsanyag kibocsátás?
2020. nov. 4. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Igen
2020. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Nem teljesen úgy van, ha nézzük hogy mind a kettobol ugyanannyit fogyaszt egy auto, akkor igen kevesebb a karos kibocsatas az e10 nek, viszont, ha egy ugyanolyan autoba rakod ezt meg azt akkor az e10tol megno az auto fogyasztasa, kissebb a teljesitmenye is és mivel tobbet eszik mint az e5el igy többet bocsajt ki, azt nem tudom, hogy tobb e lesz mint az e5, mivel azt nem mertuk le, de a fogyasztast es a teljesitmenyt igen. Bár autotol motortol is függ es alapottol is, a sajat autón 15%os fogyasztas novekedest es 10%os teljesitmeny vesztest mutatott a mérő, motoron 18% volt a fogyasztas novekedes a teljesitmenyt viszont nem tudtuk lemerni. Ez nem egy egveszejto kulonbseg igaz, de vannak autok amelyeknel lehet akar 20-25% is a teljesitmeny vesztes vagy a karosanyag tobblet :) az en teszt autom egy mercedes c200 kompressor volt 150ezer kmel, a motor egy suzuki gsf 600, 30ezer kmel, szoval nem egy agyonhajszolt peldanyokrol van szó.
2020. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Én injektoros TDM900-nál azt vettem észre, hogy E10 óta picit megnőtt a fogyasztás. Előtte könnyedén ment a 4,5-4,6 literes fogyasztás városon kívül, vegyesátlag 5,2 volt, de azóta kb egyszer sem mértem 5 liter alatti fogyasztást és a vegyes átlag is inkább 5,5 fölé ment.


[link]


Utóbbi néhány tankolás E5 100-as benzinnel volt.


Én is úgy gondolom, hogy emiatt összességében nem csökkent a károsanyag kibocsátás, hiszen több üzemanyagot égetek el egységnyi távolság alatt.

2020. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!