Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kopoghat néha a motor...

Mitől kopoghat néha a motor felől valami?

Figyelt kérdés

BMW E46 318i N42-es motor.


Azt tudom, hogy alapból is van kis olajfogyasztása a motornak.

3 ezer kilóméterrel ezelőtt volt olajcsere, azóta most kezdett el jelezni, hogy alacsony az olajszint. Elvittem szerelőhöz főtengely-szimering és szelepfedél-tömítés lett cserélve, megbeszéltem hogy az olajat majd utántöltöm.

Nagy hibám volt, hogy nem néztem nívópálcával utána a szintnek, mivel gondoltam ha jelez akkor már a minimumnál lehet. A kézikönyvben a minimum és maximum érték között kb 1 litert ír, beleöntöttem egy liter olajat. Pár tíz kilóméter alatt nem volt gond, akkor sem ha kicsit jobban meghajtottam. Utána, teljesen bemelegedett motornál, viszont ismét városban néha-néha, pár percenként egy-két műanyagos hangzású tompa koppanást hallok a motor felől. Ez tegnap volt, azóta nem használtam és nem is merem, előtte megérdeklődöm hogy okozhatja-e ezt ha túl sok olaj van a motorban? Egyszer mintha olvastam volna egy oldalon, hogy az okozhat kopogást a motorból.



2020. nov. 6. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném a szerelőhöz. A nívópálca megmutatja, ha sok vagy kevés az olaj.

A probléma lehet apróság is, de nem kockáztatnék. Beavatkozás után új hang lehet rossz előjel

2020. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy ilyen régi autót el kell adni, mielőtt komolyabb baja lenne.
2020. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Milyen az "ilyen" autó? Rendesen karban van tartva, hobbiautóként használom.
2020. nov. 6. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos akármennyire vigyázol rá, ha nagyobb problémák jelentkeznek, nem szabad megtartani, mert nagyon sokat kell majd rá költeni. De ez csak az én véleményem, lehet hogy nincs igazam 🙂
2020. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy röhögni fogtok rajtam (jogosan), de teljesen máshonnan jött az a "kattogó hang". Az illatosító koccant neki a visszapillantónak ahogy rámentem egy úthibára vagy hasonló és az adott olyan hangot😂😂😂😂 Én meg valahogyan a motorra tippeltem, mert akkor jelentkezett mikor beleöntöttem az olajat, de ha arra gondolok hogy együtt vettem az illatosítót az olajjal, így már minden stimmel 😂😂
2020. nov. 8. 08:49
 6/6 anonim ***** válasza:
:D
2020. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!