Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműlánc cseréje szükséges...

Vezérműlánc cseréje szükséges lehet?(bővebben lent)

Figyelt kérdés
Adott egy 2003 évjáratú 1.3-as Fiesta, melyet a közelmúltban vásároltam, láncos vezérléssel. Az autóban jelenleg 140ezer van. Sajnos nem sikerült kiderítenem, hogy mostanáig nyúltak-e hozzá a vezérléshez. Tisztában vagyok vele, hogy nem igényel annyi figyelmet mint a szíj, csak jó kenés kell neki. A motor nem zajos, egyenletesen is jár. De ezektől eltekintve érdekelne más véleménye/tapasztalata hasonló gépjárművel/láncos vezérlésekkel kapcsolatban.

2020. nov. 7. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Húzasd ki jól mondjuk hármasban majd vedd le a lábad a gázról és motorfékkel hagyjad, hogy visszaessen a fordulat.


Ha van füled hozzá akkor szépen hallani fogod, hogy csörög-e a lánc vagy sem.

2020. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Árulkodó lehet a lánc nyúlásáról, ha a vezérlést nem lehet pontosan jelre tenni, a nyúlás miatt picit elmászik.
2020. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
140 000 nel ha nem tekert a km valszeg nem szukseges vezerles csere. Eleg akkor ha csorog.
2020. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

enneka motornak a ford 160 ezret ír a vezérmű lánc cseréjére


Ha jól tudom.


Ha nem zörög, nagy baj nem lehet

Mindenestre mivela fordok nema megbízhatóságukról híresek, érdemes valami hozzáértő szerelőtől tanácsot kérni...

Mert a ford csodákra képes,amig egy japán vezérmű éánc kibír sok 100 ezer kilómétert, és előre jelzi ha kezd kopni, addig a fordnál ez egy pillanat alatt következik be


És egy ilyen idős autónál ez az autó végét jelenti(gazdaságilag)

Vagyis konzultálj igazi autószerelővel...

2020. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!