Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szólnál, ha a városban 30...

Mit szólnál, ha a városban 30 km/h lenne a megengedett sebesség 50 helyett?

Figyelt kérdés

Párizsban már meglépték:


[link]



Én az 50-et is nagyon cammogósnak érzem, ha üres az út, és jól belátható. A 30 brutál lenne.



2020. nov. 9. 14:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az sem jó, de ez sem. Ha mindenki normálisan közlekedne, egyenletese, nem lenne gond.
2020. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Lehetetlen lenne betartani. (Kivéve, ahol amúgy is folyton dugó van) Még az 50-et se tudom sokszor, 60 az aminél kényelmesen kocsikázok. Mondom ezt úgy, hogy egyébként nem vagyok gyorshajtó őrült, lakott területen kívül/autópályán mindig betartom a szabályt, de amikor egy szinte üres, belátható út van előttem a városban, nem érzem jogosnak az 50et.
2020. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
BP-n 70-el is letolnak néha az útról... 30-al mi lenne, te jó ég.
2020. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Általános szabályként hülyeség lenne, de lehetnének nagyobb 30-as zónák. Pl. a Nagykörúton belüli rész szerintem simán lehetne 30-as övezet (a nagyobb főutak kivételével)
2020. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Legnagyobb marhaság lenne. Tulajdonképp vissza lehetne hozni azt is amikor minden autó előtt egy embernek kellett sétálnia zászlóval a kezében. vagy a konflisokat nem? :D


Egyéb barom ötlet? :D

2020. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Sopronban élek,mára kb. 80 ezres város lett valaha 50 ezres volt,belvárosban szűkek az utcák,állandóan dugó van,meg amúgy is dimbes dombos,kanyargós a város,sok helyen nem is lehet gyorsabban menni,épp ezért amint meglátnak a lakosok egy külsőbb/hosszabb/többsávos/egyenes utcát,utat,ami itt ritka,és nincs is rajta dugó,máris 60-80 al mennek 50 helyett,úgyhogy lehetetlen lenne ezt betartatni egész városban,ha csúcsforgalom van,meg úgy sem tudsz haladni :D
2020. nov. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%

max lokálisan és akár időszakosan lenne értelme. De így általánosan, hogy Budapest táblától mindenhol 30 km/h nettó baromság.

Szokásos téma, kellene biztosítani alternatívát, aztán szopatni az autóst.

2020. nov. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Párizsban megcsinálták, ott lehet majd figyelni, hogy mire mennek vele, úgyhogy lesz tapasztalat, mennyire praktikus.


Ott 2 millióan élnek, úgyhogy azon elég jól le lehet majd mérni, hogy működik-e.

2020. nov. 10. 08:10
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

#18: Valójában az lesz a baj, hogy hiába 2 milliós város, nem lesz reális a kép. Mert Budapest kritikán aluli szinten áll P+R parkolók szintjén, és a tömegközlekedés tekintetében minden aspektusban is.


#17

2020. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%
Olyan szmog lesz megőrülsz, mert ahol eddig elsuhantak hatvannal 4-5 fokozatban most majd 2x annyi ideig vonulnak el második fokozatban.
2020. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!