Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy a saját szerelőd tesz tönkre az autódon egyes alkatrészeket, hogy majd később legyen belőle neki munkája?

Figyelt kérdés

2020. nov. 10. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem, inkább drágán csinálja amiért viszed hozzá. Bőven van munkájuk. Olyan lehet, hogy szarul csinálja meg, mert trehány.
2020. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, olyan hiány van jó szerelőből, hogy nem kell se tönkretennie, se átvágnia, se lehúznia, mert akkor is lesz munkája ha becsülettel, gyorsan, és elfogadható árréssel dolgozik.
2020. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem, csak gyengék az alkatrészek. a szerelőnek pont nem öröm, ha megint hozzák a romot.
2020. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismertem is ilyet. nem volt szakmája az autószerelés, de valahogy magától kitanulta ami az öregebb egyszerű romokhoz kellett. Sokan jártak az eldugott külvárosi sufniműhelyébe. Volt hogy nagykalapáccsal odavágott a kerékcsapágynak, és amikor jöttek az autóért, előadta a "nagy szakit": Nem volt furcsa hangja az autónak? Csak mert a csapágy... most még jó, egy pár ezret el fog menni, de tessék készülni a cseréjére. Úgy is lett. És milyen jó szakember, hogy megmondta előre...

Vagy csapágycserét számlá... beszélek itt hülyeséget, fizettetett ki, de csak szétszedte, elpucolta, bezsírozta.

2020. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kizárt. Édesanyám megörökölte nagyapám 15 éves kocsiját. Mióta nála van, kb havonta viszi szerelőhöz. Eddig ugyanahhoz a bácsihoz járt, pedig már szóltam neki, hogy vigye inkább rendes szervizbe. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy még az elején ráhallgattam, és én is a bácsihoz vittem a sajátom műszakiztatni. "Kiszámlázott" nekem majdnem 70 ezret, mikor a műszakiról csak tizen-valahány szerepelt rajta, ráadásul másik városba is vitte a kocsim, amiről előtte nem tudtam. Azért kért többet, mert elmondása szerint kitisztította a fékrendszert, majd közölte, hogy menjek vissza valamikor, mert ki kell cserélni a sebváltóolajat (automata a kocsi). Még jó, hogy felhívtam egy márkaszervizt, ahol elmondták, hogy nem vállalnak automata esetében sebváltóolajcserét, mert attól csak rosszabb lesz és cserélni kell az egész váltót (ami 10x annyiba kerülne). Ez 2 éve volt. Azóta is megy az autó, semmi baja
2020. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A autószerelő csak kárt okoz. Nem kell neki direkt csinálnia elrontja ha akarja ha nem
2020. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Az automatáknak általában van váltóolaj csereperiódusa.

Nyilván azért nem vállalták el a márkaszervízben, mert feltételezték, hogy jó pár ciklus óta ez elmaradt. Így nem fognak nekiállni harcolni veled, amikor besz/rik a váltó majd (függetlenül az olajcserétől). Ettől függetlenül a szerelő lehúzott minden hülyeséggel. Gondolom azért vitte másik városba, mert ott van kapcsolata, és ott megy át könnyebben az autó

2020. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ezen morfondírozok Szerintem lehet. Lerobbant a lányom az úton persze vasárnap. Szóltam egy szerelőnek nevezett embernek. Elkeztdte ócsárolni az előtte dolgozzó kollégákat ezt ki csinálta ezt ki csinálta mindenki szar munkát vézgeztt szerinte. Erre átmegyünk hogy elhozzuk az autót már ki volt belezve. Motorcsere persze számla semmi azóta is mindig van baja.
2020. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!