Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem forog az önindító?

Nem forog az önindító?

Figyelt kérdés

Megálltam az autóval, leállítottam. 20 perc múlva próbáltam indítani és nem történt semmi. Gyújtás van, de ahogy tekerem a kulcsot nem történik semmi. Nem forog az önindító. Mi tud így elromlani egyik pillanatról a másikra?


Önindító, esetleg gyújtás kapcsoló? Hogy tudnám ezt kideriteni (szerelőm bezárt a Covid miatt, a közelben meg nincs más)?


Fiat Brava 1.6 16v



2020. nov. 10. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Felismered az önindítót?


Fogj meg egy seprűnyelet majd b@sszál rá pár nagyot ;)

2020. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De lehet hogy megszakadt az elektromosság.
2020. nov. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt nálam is. Egész nap jöttem mentem az autóval, majd egyszer csak fordítanám a kulcsot és se kép se hang. Önindító csere oldotta meg. Hogy pontosan az önindítóban ilyenkor mi romlik el, azt nem tudom.

Megoldás lehet átmenetileg, ha az önindító házát kalapáccsal megkocogtatod.

2020. nov. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Az 1-es válasza bár viccnek tűnik, de sok esetben ez a megoldás. Ha hozzáférsz, próbáld megütni gumikalapáccsal, vagy bottal.

A másik lehetőség, hogy a biztosíték ment tönre. Nézd meg az önindító biztosítékát.

A harmadik meg az önindító relé.

A negyedik, hogy cserélni kell az önindítót.

2020. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ma reggel beindult, pedig még egyik műveletet sem végeztem el.
2020. nov. 11. 09:58
 6/12 A kérdező kommentje:

A biztosítékot ilyen formán ki lehet zárni.


Az önindító reléje merre található? Nem is tudtam hogy annak van külön reléje.

2020. nov. 11. 10:01
 7/12 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Nálam is néha beindult. De ez nem állapot, hogy nem tudhatod éppen mikor nem indul, meg hogy állandóan ütögetni kell. 99% az önindító csere!
2020. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2020. nov. 11. 10:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az önindító csere nem biztos, hogy 99%.

Sokszor van, hogy szimplán csak szét kell szedni és kipucolni.


Ha az ember ért hozzá akkor otthon megtudja csinálni, ha nem ért akkor kell keresni egy megbízható szerelőt, nehogy átvágja az embert.

2020. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oké, igazad van, pontatlanul fogalmaztam: 99%, hogy csere, vagy felújítás. (Nem kell feltétlenül a kukába dobni a régit, ezt nem is írtam.) ...ha már a szőrszálat is hasogatni akarjuk. ;)
2020. nov. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!