Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes c osztály w204...

Mercedes c osztály w204 tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudna nekem valaki valamit erről a típusú autóról mondani? Bújtam a netet, de sajnos nem igazán találtam róla úgy semmit. Amivel szemezek az a kompresszoros benzines c180 illetve c200 automata váltóval. A kínálat tetejéről szeretnék választani 2007től 2009ig. Esetleg valami típus hiba vagy ilyesmi, hogy mire kell oda figyelni stb?

2020. nov. 14. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv,


Ilyenem van, Facelift előtti, C250 CGI.


Szerintem a C180 kompressor az gyenge. Nem tudom mire kell neked, ha szeretsz kicsit dinamikusabban vezetni, azokat hanyagolnám. ha nem számít, akkor jó választás.


Motor szempontjából szerintem megbízhatóak. Enyém másfél éve van meg, családban van még egy, az jóval több ideje van a tulajdonosánál. Egyiknek sem volt még semmi komoly baja.


Típushiba az van. És rohadt bosszantóak.

- Hátsó lámpák csatlakozója szétolvad. Ez az összeset érinti, először halványabban fog égni az összes izzód az érintett oldalon, majd teljesen kialszik. Át kell mókolni egy kábelt, ami a csatiba megy...

- Középkonzolon lévő command button (tekerő) amivel vezérled az egész multimédiát, az megadja magát. Eltörik benne egy tengely, nem tudsz lépkedni a menüben tekeréssel, max ha pöccintgeted.

- És a leggázabb: Kormányzár probléma. Ugye elektromos kulcs van, berakod felold, kiveszed lezár. És ez az egész kormányzár nyitás-zárást működtető motor megadja magát. Vagy nyitott, vagy lezárt állapotban. Beteszed a kulcsot, kormányzár nem old --> Nem tudod elindítani a kocsit. otthagy. Ha mázlid van, csapkodod, tekergeted 10 percig, játszasz vele aztán vagy elindul vagy nem. Lehet utána 2 hétig nem produkálja, de ismét elő fog jönni. De ha ilyen van, mindenképp szerelő amilyen hamar lehet. Mert ott fog hagyni előbb vagy utóbb.


Te is facelift előttit keresel. Szerintem a belsejük gagyi. Beülve nem érzem úgy, hogy valami drágább autóban ülnék. FL utáni az sokkal szebb.


Ami engem még zavar:

- Hangos zenénél amiben van mély, csörög zörög az összes ajtóburkolat. Tettem be 1 centi vastag extra szigetelést, valamivel jobb lett. De szerintem Mercihez képest ez gáz.

- A középkonzol műanyagja nagyon tud kopni.

- A kocsi tetején futó két műanyag díszlécről pedig az összes autónál felválik a "lakkozás" vagy az istense tudja miaz. Arról beszélek ami az ajtók fölött, a tetőn fut. Kocsi színével azonos.


Ezeket leszámítva jó autó. Tudom ajánlani.

Amit mindenképp kérdezz meg ha ilyet veszel, hogy a kormányzár volt-e már cserélve. Ha igen, mikor. Mert az tényleg nagyon meg tud szopatni, ha rossz helyen adja meg magát. És nem tudod otthon szétszedni, ha nem vagy vállalkozó szellemű. Egész műszerfalat, kormányt szét kell kapni.

2020. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tájékoztatást és, hogy szántál rám időt!


Igazából a minőségbeli problémák szerintem engem nem igazán fognak érinteni ami a belsőt illeti, mert egy 21 éves opelből szeretnék majd átülni. Még ígyis bőven előre lépés lesz számomra.


Tehát ahogy kivettem a szövegből megbízható autó, miután a kormányzár probléma meg van oldva. Értem.

2020. nov. 19. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen.


Nem tudom milyen más alternatívák jöttek még szóba autóválasztásnál. Korabeli Merci-BMW-Audi trióból (C osztály - 3-as - A4) szerintem ez a legmegbízhatóbb, talán ezzel lesz hosszútávon a legkevesebb gond.

2020. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát engem a Mercedes formavilága ragadott magával, így maradok szerintem ennél.


Még lenne egy buta kérdésem. (Sajnos nem értek annyira hozzá)


Ott van ebben a szériában is a rettegett kettőstömegű?

2020. nov. 19. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Na ezt látod nem tudom. Ilyen műszaki / motorikus dolgokkal én sem vagyok képben. Ki tudok cserélni ezt-azt, meg bütykölök ha kell, de ennyire nem :D
2020. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mercedes lassan 40 éve tesz kettőstömegű lendkerekeket a dízel autóiba.


Még a 190-es és 124-esekben is van.

2020. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Benzinről volt szó...
2020. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja tényleg, bocsi :)
2020. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 msebi06 ***** válasza:
Első nagyon jól leírt mindent. A leírt típushibákon kívül nem igazán szokott bajuk lenni. Facelifteset vegyél, ha teheted. Nekem most W203 van, de W204 lesz a következő, diesel.
2020. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!