Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Céges autó esetében is van...

Céges autó esetében is van előítéleti pont?

Figyelt kérdés

Az autó tulajdonosa cég (autókereskedés) ezesetben is jár pont a gyorshajtásért, vagy csak csekket küldenek?

Nincs nyílvántartva ki vezeti az autót, sem menetével nincs írva. Ilyen esetben mit tud tenni a rendőrség? Cégtulaj mondhatja hogy közeli hozzátartozója vezette az autót? Vagy elmegy egyáltalán eddig az ügy?


Nem szokásom gyorshajtani, több százezer baleset és büntetés mentes km van a hátam mögöt,de most úgy alakult hogy sietnem kellett és jócskán túlléptem a megengedett sebességet(6p 130e). És elgondolkodtam hogy milenne ha belefutnék egy trafiba.


Hozzátenném autópályán ami a kijárási tilalom miatt annyira üres volt hogy végig roboghattam volna egy Bugattival 400-al akkor sem veszélyeztettem volna senkit.



2020. nov. 17. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előéleti pontot csak akkor kapsz, ha helyszínen megállítanak.
2020. nov. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kapsz pontot, ha megállítanak és igazoltatnak a helyszínen.
2020. nov. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontot nem kapsz. Sőt a csekket sem személy szerint neked küldik ki. Nálunk a céges autók forgalmijában is a cég van megnevezve mint tulajdonos. Ha valakit lefotóznak, gyorshajtás miatt, a cég kapja a csekket, aki automatikusan be is fizetni. Utána veszik elő házon belül a menetlevelet. Megnézik, hogy ki vezetett akkor és szónak, hogy akkor fizesd be a cég számlájára a 30.000-et. A hatóságot nem érdekli, hogy ki vezetett, nem is kérdezik.
2020. nov. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. nov. 17. 14:02
 5/5 anonim válasza:
57%
Nálunk a cégnél pontosan rögzítve van ki mikor vette fel az autó kulcsát és mikor adta le. A sofőrnek kell felelnie ha hibázik.
2020. dec. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!