Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt kocsi téli felkészítés?

Használt kocsi téli felkészítés?

Figyelt kérdés
Bocsi a buta kérdésért, de totál laikus vagyok, hamarosan tulajdonomba kerül egy kisautó, használtan és ezidáig nem volt még autóm. Az lenne a kérdésem, ha megveszem a kocsi téli gumival szerelve lesz, de az ilyen hűtőfolyadékok cseréje az hogy működik? Azt lefogom tudni engedni és magam feltölteni? Vagy csak az ablakmosót? Köszi előre is...

2020. nov. 19. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ellenőrzöl minden folyadék(ez alap) és a szélvédőmosót télire cseréled(kinyomod az ablakra a nyárit és feltöltöd télivel). Done
2020. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

hűtőfolyadékot és szélvédőmosó folyadékot ne keverd

a hűtőfolyadékot benzinkúton beméreted, ha jó, akkor nincs teendő

a szélvédőmosót használd el és tegyél bele -20 fokost helyette.


ezen kívül tegyél be az autóba egy kabátot vagy pokrócot és meleg csízmát.

2020. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez tök jó, hogy ott betudják mérni köszi az infót. És keverni lehet? Vagy megtudják mondani milyen van benne és pont olyat szabad csak? Azt nem kell cserélni, csak utánatölteni gondolom
2020. nov. 19. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Hát a hűtőfolyadék nem egy olyan dolog amit sűrűn után kéne tölteni. Mert ha sűrűn kell töltögetni ott már baj van. Amúgy kb. bármilyen jó szokott lenni.
2020. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Olyan nincs, hogy hűtőfolyadék, azt fagyállónak hívják. Azt pedig nem szokták télre cserélni.
2020. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ablakmosót elég utántölteni télivel, akkor már nem fog befagyni.

A fagyálló hűtőfolyadékot méresd be a benzinkúton! Ha adsz egy pici borravalót a kutasnak, nagyon szívesen megcsinálja. (Valószínűleg amúgy is, de szerintem illik.) Mivel laikus vagy, ezt semmiképp ne magad csináld, hanem cseréltesd szervizben, ha nem megfelelő. Már csak azért is, mert amit leeresztesz, az mérgező és veszélyes hulladék, amit a szerviz jó esetben szakszerűen kezel, és akkor biztosan a megfelelő kerül az autódba, és rendesen le is lesz légtelenítve.

Ezeken kívül legyen az autón jó téli vagy négyévszakos gumi. Mivel most veszed az autót, amúgy is érdemes megnézetni szakszervizzel. Nálam ilyenkor alap az olajcsere, ha nincs szervizkönyvvel igazolva, hogy még nem szükséges. Sőt, jellemzően a vezérműszíjjal is így járok el.

Remélem, hogy van egy kis tartalék kereted. Én még nem vettem úgy használt autót, hogy ne kellett volna rá költeni.

2020. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ablakmosó tartályban ha nem téli ablakmosó van, akkor télivel töltsd fel, ha még van benne nyári, nem baj ha rátöltöd. Ha akarod, vagy nem tudod mi van benne, akkor nyomasd ki belőle az ablakra és úgy töltsél rá fagyálló ablakmosót. Ezt benzinkúton segitenek ha megkéred őket.


A másik folyadék a hűtőfolyadék, abból fagyálló kell. Benzinkutakon bemérik Neked, de nem mindegy milyent töltesz bele, az alu hengerfejek nem szeretik ha nem a gyári előirás specifikációjának megfelelőt töltesz bele... Szerintem nem nagy összeg, egy szervizben nézesd meg, cseréltesd ki esetleg, ott nagy eséllyel jót töltenek bele, de azt bemérni, hogy minusz hány fokig jó, azt egy benzinkuton is meg tudják mérni.


Téli üzemeltetéshez jól jön egy jégkaparó, egy flakon jégoldó ha lefagynak az ablakok, én még olcsó papir konyhai törlőt is rakok a kocsiba, a belső ablakokon lecsapódó lehellet/pára zsiros foltok nélkül szépen eltávolitható vele...


Magán az autón még a gumiabroncsokban a nyomást érdemes megnézetni, ezt szintén benzinkuton megcsinálják (mondjuk a SHELL kutakon látom hogy mindig ugranak hogy mit csináljanak szélvédőt lemossák-e, guminyomás stb más kutakon még nem igen láttam hogy erre lenne nagyon kedvük/kapacitásuk.)


Összességében ha egy benzinkuton kezdesz, segitenek bemérik az ablakmosód és a fagyálló hűtőfolyadékot is, ha rá kell tölteni segitenek, a guminyomás mérésben is. Ha komolyabb beavatkozás kell pl a hűtőfolyadék nagyon rossz, akkor szerviz.

2020. nov. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!