Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes beméretni az injektoro...

Msebi06 kérdése:

Érdemes beméretni az injektorokat?

Figyelt kérdés

Van egy 380e Km-t futott diesel autóm. Érdemes lenne beméretni rajta az injektorokat? Vagy résolaj veszteséget mérni? (bár az nem zárja ki teljesen a hiba lehetőségét.)

Tesóm kocsijával tavaly télen történt, hogy eltört az egyik dugattyú gyűrű. Miután megjavítottuk bevizsgáltattuk az injektorokat, mind rossz volt, felújították őket. (ismerős végezte)

Az érdekesség, hogy minden előjel nélkül történt az eset. Hangja, fogyasztása, ereje jó volt a kocsinak.

Hallottam olyanról is, ahol a dugattyú olvadt át és azt is csak akkor vették észre, amikor már nagy volt a baj.


Érdemes lenne kiszedni őket és megejteni a bevizsgálást? Vagy van más mód a tesztelésre? Érdemes egyáltalán?



2020. nov. 21. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak akkor piszkálnám, ha valami baj van velük. Csak úgy, biztos hogy nem nyúlnék hozzá, ha nincs semmi tünet: könnyen indul hidegen-elegen, egyenletesen jár, jól fogyaszt, nem rángat, nem füstöl...
2020. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban nem tapasztalható semmi probléma vele. Csak megelőzés céljából gondoltam a bevizsgálásra. De elég csak akkor, ha jelentkezik tünete?
2020. nov. 21. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleve munkadíjban meg mindenben nem lenne olcsó bevizsgálni.

Sokra mész vele ha most megnézik 100 ezerért azt mondják jó aztán 2 év múlva széthullik és lehet megint szétszedni.

2020. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!