Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 407 2.0 HDI. Mi lehet...

Peugeot 407 2.0 HDI. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nem reg egy olyan problema jott fel az autoban, hogyha a fordulatszam eleri a 2,5-3ezret, olyankor hirtelen mintha vissza rantana a kocsi, a check engine kivillan, es a kijelzo panelen megjelenik egy kis sebessegmero ora felkialto jellel. Ilyenkor mintha az auto teljesitmenye csokkenne. Tempomatba se engedi ilyenkor mar rakni. Kb 2-3oraig vilagit a check engine ameddig a motor hul. Azutan helyre all minden, es addig nem jon elo ameddig nem kezdek el pl elozni es nem megy fel a fordulat. Az elejen nagyon gaz volt mert elkezdtem elozni szembol jottek(messzirol) es hirtelen megtorpant az auto hiaba nyomtam a gazt csak vissza rantott raadasul a fordulat az porgott tovabb de az auto egy helyben maradt. Ez kb 1-2masodperc utana elkezd menni az auto de akkor sem valami jo.


Bocsi ha hosszu lett😅 ha esetleg tudja valaki mi lehet a baj kerem irja meg.

Egyebkent a heten viszem szerelohoz csak mar nem birtam ki es kiirtam ide hatha valaki megnyugtat hogy nem olyan nagy gaz van vele.



2020. nov. 24. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:

"csak vissza rantott raadasul a fordulat az porgott tovabb de az auto egy helyben maradt."

Ezt hogy érted? Emelkedett a motor fordulatszáma, az autó meg lassult?

Ez kéziváltós autónál csak úgy lehetséges, ha csúszik a kuplung.

2020. nov. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen,szarul fogalmaztam.

Gondoltam en is a kuplungra, de a kuplungot nem irna ki hibakodnak, raadasul nem a check engine vilagitana kuplung eseten. Bocsi ha rosszul tudom. (Ezt nekem is csak mondtak)

2020. nov. 24. 06:37
 3/4 A kérdező kommentje:

De megprobalom erthetobben leirni tomoren a bajt.

Megyek az autoval , szepen pakolgatom a sebesseget 2ezernel elvaltok. Felteszem 6-ba pl es ha elkezdek elozni vagy csak neki nyomom egy kicsit olyan 2,5 os fordulatnal vagy kicsit felette egyszercsak vissza rant a kocsi(ilyenkor hiaba nyomom a gazpedalt nem megy az auto) de ez csak egy pillanat tenyleg. De tobbszor is csinalja menet kozben.

2020. nov. 24. 06:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen tüneteket produkált egy repedt turbócső, vagyis lényegében turbóhiba volt. Érdemes lehet ott is nézelődni.
2020. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!