Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piroslámpa figyelő kamera...

Piroslámpa figyelő kamera mikor büntet?

Figyelt kérdés

Mi számít piroson áthajtásnak? Ha a megállás helyét jelző vonalat piros fény alatt lépi át az ember, vagy ha a kereszteződést nem hagyja el a pirosig?


Velem ma az történt hogy egy fix piroslámpa figyelős kereszteződésen mentem át és a vonalat azt már a sárgán léptem át, és már addigra pirosra válthatott mire elhagytam a kereszteződést. De a vonalat és a lápma vonalát elhagytam pirosig az biztos. Ezért megbüntethettek?


2020. nov. 27. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Magyarországon nincs "piroslámpa figyelő kamera".
2020. nov. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

"Mi számít piroson áthajtásnak?"

Ha áthajtasz a piros lámpán? Vagy te mire gondoltál?


Amúgy ja, ilyenért csak rendőr büntet meg ha látja kamera nem figyeli.

2020. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1-est miért pontozzátok le?

Tényleg nincsenek üzemben ilyenek (VÉDA talán tudna ilyet, de abban sem használják), mégpedig ilyen indokkal:


"

Pető Attila kreszprofesszor segít megérteni a gránitkemény jogi szöveget, aki tisztázza, hogy gyakorlatilag már a sárga is megtiltja az áthaladást a KRESZ szerint. Mivel azonban az érkező járművek megállítása nem lehetséges azonnal, ezért az életszerűség miatt a sárga fénynél további megjegyzést olvashatunk a szabályban: „ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni...”

"


A biztonságosan megállni meg sok tényezőtől függ, ezért sárgára a járőrök sem nagyon ugranak (kivéve, ha "számlálós" a lámpa). Bőven mennek át autósok már pirosra váltott lámpán is.

2020. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3+


Ja igen, szóval a "piroslámpa figyelő" kamerák valójában csak felvételt készítenek, amit ütközéskor pl. vissza tudnak nézni.


Nagy részük webcam-ként figyelhető neten keresztül is.

2020. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na ez tévedés hogy a véda nem büntet!


Mégis be kellett fizetnem 50 ezret 2019 decemberben.

Piroson való áthajtás, Gyöngyös 3as út.

2020. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
5. Válaszoló pontot kaptál érte?
ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, pontot nem kaptam szerencsére 😁 azóta sem volt más, csak egy tilosban parkolás amit elengedtek végül
ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!