Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó az amelyikkel...

Melyik autó az amelyikkel legjobban járnánk? Már ami az alkatrészeket illeti (alfa romeo, citroen, dacia, fiat, ford, opel) aminek a javitatása sem túl drága. Egy öt tagu családnak . Komoly válaszokat illetve tapasztalatokat várnak.

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen árkategóriájú autót vennél?(mert van olyan márka ami régen rossz volt most jó vagy akár fordítva!)
2010. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

ALFA ROMEO: drága alkatrész, és hetente megy benne tönre benne valami

CITROEN: nem tudom az alkatrészek árát, de elég megbízhatatlan autók, sok ismerőseöm megszívta már velük

DACIA: na ne hülyéskedj, jobbat szarok.

FIAT: alkatrész olcsó, de ebbe is hetente kell vmi

FORD: nem olyan gáz, elmegy

OPEL: a felsoroltak közül egyértelműen a legjobb, én ezek közül (!) ezt választanám.


(még mielőtt vmi elvetemült olasz-francia rajongó elküdene anyámba, mert hogy én nem értek hozzá, elmondanám, hogy volt francia és olasz autóm is, és nem is keveset kellett őket szerelni. SOHA TÖBBET)

2010. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

alfához drága az alkatrész emg maga az autó is, de viszont jó minőség. Citroen az francia, ami egyenlő a szar elektronikával, szóval kilőve. Dacia az meg halálmadár. Ajtó illesztések általában olyanok, hogy tetjén elfér a 100ft-os de lent már megszorul.

Fiatból bravo-t és bravat használta. Mivel a két autó ugyanaz így sok alkatrész van. És baromi jó vezetni. Tempós autó, városba kiváló, és országúton is megállj a helyét. Az alktrész olcsó hozzá. Ford az tűrhető bár az árához képest a belseje elég "fapados". Alkatrész nem valami olcsó.

Opelből bármelyiket ajánlom. Jó megbízható autó, ha karbantartod. Én nagy Omegás vagyok szval tudom ajánlani. Az enyémben lassan 270.000 km van és eddig a generátort kellett cserélni 5 ezerért. Alkatrész olcsó hozzá ha jó helyen vezed. Nekem egy 2.5td-m van) Ha kell még segítség szívesen válaszolok.

2010. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért kicsit ne szidjuk az olaszt és franciát!Az új autóik szarok,a régi 90 körüli autóik jók!Egy fiat tipom van és soha semmi baj nem volt vele és nem is rozsdásodik.


Egyébként én a helyedben japán autót vennék,akár régit akár újat,mert mind jó!

2010. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

15:48

Azért nem minden héten kell valami... Amikor én a bravót hajtottam, egy önindítót vettem bele 8 ezerért, mert néha harácsolt kicsit. És egy 12 éves autónál az nagy dolog. Nálam meg 4 évig volt. A fiat, alfa az olyan autó amit jó helyről kell venni. Van aki befürdik vele, mert olyan embertől vette.

2010. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5 tagú családnak egyértelműen egy kombi Astrát ajánlanék.
2010. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
mindenki nagyon sokat segitett nagyon koszi a válaszokat!
2010. aug. 11. 17:13
 8/13 anonim ***** válasza:

15:52!


Neked szerencséd volt, az én Fiatommal minden héten gond volt.

Az elektronika egy darab szar :D

Az Alfa meg rokonomnak van..

volt már neki 33 75 155 159 164 166...

mindegyikkel megszívta, pedig mind megkímélt volt és nem is olcsó :S

2010. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21:30!


Hát nekem a kis bravo minden megélt. Hajtottam mint a vesztés, de a motorja elnyűhetetlen. Elektronikája nem sok volt, de ami volt az patent cucc. Volt olyan, hogy 60-70-el mentem vele a földutakon és dübbent az alja felütött a futómű, de semmi baja nem lett. A mostani autómmal vagy muterék lagunájával ezt megcsinálnám, lehet hogy nehéz lenne összeszedni az autó darabjait. Egy szó mint száz a fiat bravo, ha rendesen karban van tartva akkor megölhetetlen. A motorja meg elsőosztályú. Az 1.6-os motor úgy húz, hogy beleragadsz az űlésbe, ami alsókategóriás autóhoz képest nagyon kényelmes. Az alfára rokonom is panaszkodott. Azt mondta, hogy vigyázni kell rá mint a gyémántra és akkor semmi baja:D

2010. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Dacia loganom van, 5 éve nem hagyott cserben 1 x sem. -25 fokban is pöccre indul. 1.4 es motor, 75 lovacska, olcsóbb a fenntartása mint a biciklinek.

A nevét utálják, de szomorú ha valakinek az egójához kell márkás kocsi. 510 literes csomagtartót a csajod sem tudja telirakni XD.. a futóművét meg kifejezetten a mogyorós magyar utakra tervezték. Szidással nem megyek végig a többi kocsin, mert vannak egyedi esetek, történetek mindenki tapasztalatában.

2011. ápr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!