Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyag szűrőt cseréltem az...

Robirobi26 kérdése:

Üzemanyag szűrőt cseréltem az autón Golf 6 1.6 tdi és nem akar indulni már vagy 10.-szer inditóztam ,hogyan lehet levegőztetni ???

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Na ezért nem esünk neki szakértelem nélkül.


Nem ismerem fejből ezt a rendszert, jól látom képek alapján, hogy papírbetétes szűrő? Mert az a szerencsésebbik helyzet lenne. Ha van külső pumpája, akkor nyomogasd, amíg fel nem keményedik. Ha nincs, akkor vedd le a szűrőház tetejét és öntsd csurig teli gázolajjal (ha nincs, akkor irány a benzinkút, 700 forintért teletöltöd a 2 literes vizes flakont). Ezután is indítózni kell majd egy jó darabig, mert a csövek még mindig levegősek lesznek, de ha teli van a szűrőház, akkor könnyebben kidolgozza magából. Remélem az akksid bírja szuflával ebben a kellemes akksi-barát 0 fokban. Legközelebb vidd el inkább egy szerelőhöz.

2020. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%
Kikell vinni a szabad levegőre és levegőzik akkor.
2020. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vortrex ***** válasza:
68%
Egy jól lelevegősödött dízel autót 3-4 kilóméteren át szoktak húzni, mire beindul. Ami szintén nem teljesen szakszerű, mert károsodhat az adagoló, szóval ez egy ilyen cocó.
2020. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy az autó szoftverjében van lételenítő rutin: https://www.youtube.com/watch?v=TKFNK1SQOe8


ha nem tudod ezt elindítani, akkor próbáld meg a következőt: tekerd a kulcsot 2-es pozícióba, várjál 4 mp-et, majd tekerd vissza 0-ra. Ezt ismételt meg 5-6 alkalommal és utána indítózzál. Indítás után érdemes 50 kilométeres kört menni vele.

2020. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!