Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Laqguna 1,6 vagy...

Renault Laqguna 1,6 vagy suzuki swift sedan?

Figyelt kérdés

Szeretnék olcsón venni egy autót ami napi használatra lenne használva. Suzuki swift sedanon és renault lagunán gondolkoztam. A suzuki keveset fogyaszt, megbízható és olcsó az alkatrész hozzá. A Renault bizonyt sokkal kényelmesebb, szebb, nagyobb, tágasabb és nem mellesleg biztonságosabb is. Suzukiról több infóm van, mivel több ismerősömnek is van, így tudom hogy megbízható és keveset fogyaszt egyszerű szerkezet. A renault laguna 1-esről nem sokat tudok, így nem tudom hogy mennyit fogyaszt és hogy mennyire megbízható vagy mik a gyakori hibái. Neten keresgéltem, hogy az 1,6 mennyit fogyaszt de nem sokat találtam róla.

Arra lennék kíváncsi hogy melyik autóval járnék jobban?



2020. dec. 1. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
swift
2020. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Feltételezem laguna 1-ről és swift 1-ről van szó.


Én ha fegyvert fognának a fejemhez hogy válasszak, személyes preferencia miatt a lagunát venném.


Azt írtad hogy tudod hogy a suzuki megbízható és könnyű rajta dolgozni. Ezt személyes tapasztalatból tudod? Éltél már vele? Dolgoztál már rajta?


Béka segge alá leszek pontozva, de az egyes swift azért "megbízható" mert a tulajok addig telibe szrják míg megy. A delikvens inkább felhangosítja a rádiót. Volt szerencsém párhoz hozzányúlni. Meglepődnél...

Ezek az egyes swiftek már el vannak nyűzve. Bekötési pontok jelentős részüknél el vannak rohadva, emiatt a futómű képes kiszakadni. Lakatolásuk az autó értékével vetekszik, ha nem több. És motorikusan sem annyira golyóállóak mint ahogy azt sokan el szeretnék hitetni magukkal. Többségük ebben a korban már szét lett hajva mert vagy munkás autó volt, vagy "erre nem kell költeni" családi autó. Nem ritka hogy súlyos motorhiba mellett is tovább használják a tulajok. Továbbá a fékcsövekkel is sok esetben probléma van, amit számomra felkavaró módon valamiért a tulajdonosok jellemzően utántöltögetéssel orvosolnak.

Tudom hogy le leszek pontozva minuszba, de nekem az a tapasztalatom az egyes swiftekkel, hogy olcsó autó reményében lerúgva veszik, nem költenek rá semmit, sokszor még a kötelezőeket se. Majd mikor elviselhetetlen lesz, gyorsan tovább adnak rajra az emberek mert sokkal többe kerűlne rendbe tenni mint az autó értéke.


Mondjuk laguna se mai autó.


Igazából 20+ autókról beszélgetünk. Szivem szerint azt javasolnám neked hogy egyiket se, inkább a busz.


25 éves autóm van, tudom miről beszélek. Nekem is azért van mert gyerekkori vágyam volt ez a típus. De hidd el hogy ebben a korban nem lesz hibamentes. Valaki ezeket 20 éve nyűzi. Folyamatosan fognak rajta jelentkezni a problémák, így az "olcsó" jelzőt a vételáron túl nem sokáig tudod rá mondani.


Ha olcsón akarsz autót és nem sos akkor talán kis spórolás és egy kettes swift. Az valamivel korszerűbben van összerakva.


Ha meg S.O.S ennyi pénzért akkor meg ne típust hanem állapotot nézz. Keress bármit ami igényeidnek megfelelő és a legkevésbé szar állapotban lévőt vedd.

2020. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ismerősnek volt egy 1.es lagunája, de a 2000-es motorral.

Kellett lakatolni, de nem vészesen, nem úgy rohad, mint pl egy opel.

Nagyon ment, de olyankor fogyasztott is rendesen.

Szerelni borzalom a francia autókat, főleg a renaultokat, nekem is renault van, de igazság szerint már a fsz kivan vele.

Jó motorokat csinálnak, de drága alkatrészek, nehezen javítható, és sok helyen elég gyenge megoldások, amik az őrületbe kergetnek.


A swift meg egy halál, mivel igénytelen, sokan hiszik azt, hogy egy örök darab. Aztán ahogy írják, szép csendben szétszakad alattad a rozsda miatt.

2020. dec. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

A renault laguna egy fostalicska,egy marék csavar.Megtestesíti mindazt amit a francia autókról gondol a legtöbb ember.Elektromos hibák tömkelege ,sokat fogyaszt,rohad,nagyon megbízhatatlan.A kollégámat is óvva intettem tőle,nem hallgatott rám.Most veri a fejét a falba mekkora nyűgöt vett a nyakában. Valóban kényelmesebb mint egy swift,de ennyi...

A swift többsége is elrohadt már sajnos,legendásan rohadós a karosszériája.Csak úgy szabad megvenni,ha szervizben megemelik és a szaki rábólint,megveheted.Amúgy olcsón szerelik,olcsó hozzá az alkatrész.Ha találsz belőle garázsban tartott ,megkímélt példányt.Én a swiftet választanám....

2020. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Az I-es Laguna, illetve még a facelift előtti II-esek is nagy általánosságban nem éppen a megbízhatóságukról voltak híresek. Főleg elektromos dolgok tudnak bosszantóak lenni. Nem véletlenül nem tartják már az árukat.


A Swift pedig egy tényleg igénytelen autó (mármint az I-es), még a rossz bánásmód ellenére (sütőolajjal járás, szerviz teljes elhanyagolása, stb) is közlekedőképes eszközök maradnak.

Én anno ilyenen tanultam vezetni, valóban egy kényelmetlen, igénytelen kis autó, de amire kell, hogy elvigyen A-ból B-be, arra tökéletesen megfelel.

A karosszéria merevsége, a biztonságos gyűrődő zóna természetesen kritikán aluli, láttam már olyan koccanásos baleset, ahol a Swift beköszönt az előtte álló autónak - azon nem lett semmi törés, még festékleválás sem, míg a Swift lámpája kitörött, és a motorházfedele is felgyűrődött - illetve te magad is megnézheted, milyen könnyű akár 1 ujjaddal is benyomni a Swift karosszériáját. Szóval egy baleset esetében kevesebb az esélye, hogy valaki karcolások nélkül szálljon ki az autóból - de azért természetesen ne legyenek illúzióink sem, hiába van egy Lagunában 2 vagy 4 légzsák, 20+ évesen már az se biztos, hogy szakszerűen működnének egy baleset során (ugyebár ezeket a légzsákokat elvileg 10 évente ellenőriztetni, és bizonyos esetekben a mechanikájukban 1-1 alkatrészt cserélni is kell(ene) bennük, hogy valóban a biztonságot szolgálják - de ugye Magyarországon 10-ből 10 autós ilyenre, pláne ilyen idős autónál úgy sem költene egy fillért sem).

Megannyi limitált széria készült a Swiftből, szóval ki lehet fogni tisztességesen felszerelt autókat is, de persze sok belőle a csupasz kivitel, amiben nemhogy légzsák, de még fordulatszámmérő sem volt.

Alkatrész mindig lesz hozzá, hiszen fénykorában 0 Ft-ért ki lehetett hozni a szalonból őket (emlékszem még olyan újsághirdetésre is, ahol még egy ingyen színes TV-t is adtak a kocsihoz, csak vigyed), szóval bőséges a felhozatal és ezáltal az alkatrész utánpótlás is - ahogy sok szerelő is ért hozzá, hiszen az autók nagy része látott szerelőt is az élete során.


Ha tényleg egy olyan céleszköz kell, ami elvisz kevés karbantartással is a célállomáshoz - és nincs kisebbségi komplexusod, hogy sok autós lenéz és leszorít az útról, mert egy "0 presztízsű" Swiftben ülsz (ami persze lehet jobb állapotban van, mint a németből behozott lógó belű, már messze nem prémium 320d vagy tdi), akkor egyértelműen ő a Te autód.

2020. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:
39%

Na azért, már kezdtem azt hinni hogy kiderül a Laguna megbízhatóbb típus, főleg egy olyan érdekes logika alapján hogy a Swift híresen megbízható, emiatt nem foglalkoznak vele, tehát rosszabb lesz mint egy Laguna.


A Swift jóformán elpusztíthatatlan, ha mégis valami gondja van akkor utánad dobják az alkatrészt. Ha találsz egy nem túl rozsdás darabot akkor az néhány évig aprópénzből kiszolgál, cserébe viszont fapados, mindenki lenézi és a kasztnija sem túl erős.


A Laguna nagyon hírhedt a megbízhatatlanságáról, sok a különböző elektromos hiba és ezeknek nagyon drága tud lenni a megkeresése, javítása. Sokkal kényelmesebb autó, de tartaléknak legyen zsebben a Swift ára is ha a Lagunára kellene locsolni. Természetesen nem mindegyik egy betegágy, viszont statisztikai alapon a Laguna sokkal problémásabb és én autó téren a kiszámíthatóságot preferálom, ha szerencsejátékhoz van kedvem akkor sportfogadás vagy kaparós sorsjegy a nyerő.



Esetleg Corolla, Avensis, Accord?

2020. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Swiftem volt. 20 éves. Akkor vegyél ha valami megkímélt garantáltan garázsban tartott darabrol van szó. De hát hol találsz ilyet ? Egyébként menthetetlenül rohadnak. És mire kilakatolják műszakira többe kerül mint amit a kocsi ér. Nekem volt. Aláfeküdtem mikor vettem. Jó volt. Még le is kezeltem az alját. Garázsban volt. 4 évre rá szana szét rohadt. Eljárt felettük az idő. Alig birtam eladni és száz ezret buktam meg vel ki is lakatoltattam. 220 ba lett mire rendbevágtam műszaki val együtt. 110 -ért adtam el. De mér nem lrdekekt csak vigyék. Mondjuk annyiért megérte megvenni mert 4 évet biztos bir megint. Aztán szétrohad máshol.
2020. dec. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A két említett autó nem is egy kategória, a Swift, egy kis méretű, egyszerű autó, az 1,6-os motor a legerősebb.

A Laguna meg egy középkategóriába tartozó vas, amihez az 1,6-os motor nem túl izmos.

Közös tulajdonságuk, hogy huszon-évesen bármelyik javíthatatlan szinten el lehet rohadva, vásárlás előtt kötelező alulról is átnézni.

A Swift megbízhatósága az egyszerűségéből is fakad, ami nincs benne, az nem tud elromlani, de ami van, a Suzukiban is elromolhat.

A Laguna gyengéje az elektronika, a motorvezérlőtöl az extrákig sok lehetőség van a meghibásodásra.

Miért nem Megan, ha már Renault?

Az előnye annak is csak annyi, hogy nagyobb a választék, huszon éves autóktól csodát várni... ha találsz egy garázsban tartott darabot, ami a nagypapáé volt aki törődött is vele, de az unokának nem kell... az mázli

2020. dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift, nem is kérdés
2020. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kettő nem is egy kategória. Ezeknek az áráért vegyél facelift utáni egyes Meganet (99-2002).

Az magában hordozza a méretet, kényelmet, biztonságot a Swift megbízhatóságával. Lagunához képest ezerszer jobban összerakott a Megane, de csak ez. A kettes Megane és a facelift előtti egyes az a Laguna szintjén való fos.

2020. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!