Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulántok németbe egy...

Elindulántok németbe egy fapados 20éves 1.2benzines Corsával?

Figyelt kérdés
Barátaim mind lebeszélnének róla, mondván, hogy nem arra való, megbízhatatlan, kényelmetlen stb. Ápukam szerint viszont teljesen vállalható. Tudni kell róla, hogy 25éve teherautósofőr, a saját, és az én autómat is rendszerint ő szervizeli, tehát valamennyire képben vam az autós témákban.

2020. dec. 5. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Én nem. Ekkora út után valóban vakargatni fogod a s#gged olyan kényelmetlen, na meg egyvágtában ekkora távot nem mernék rábízni egy ilyen idős kocsira.
2020. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó téli gumival, és ha megfelelő állapotban van műszakilag az autó, illetve nem forralja a vizet sem dugóban, sem hosszú távon, simán!


Viszont nem szívesen nyomnám neki, lassú gyorsulások, és max 120-as utazótempó.

Illetve legyen bekészítve fél napi élelem, innivaló, feltöltött mobil, benne lementve azokkal a számokkal, amik segíthetnek, ha netán problémám lesz az úton (autómentő pl, vagy külföldi segélyhívó számok).

És persze euró készpénzben, párszáz legalább, ha netán gond van, legyen.

2020. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Igen, vissza már úgyse jönnék ide.
2020. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő állapotban van akkor miért ne?Max nézess át fontosabb dolgokat rajta és kész.Már rég elmúltak azok az idők amikor muszály szerszámkészlet a Trabantba mert kétóránként elfingja magát.Az lehet hogy nem lesz kényelmes egy idő után de ez ilyen,szegény ember ne várjon sokat jobb lehetőség nincs nagyon.
2020. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Simán. Tettem már meg nagyobb utakat a régi Ladámmal. Abban mindig kellett lennie 2-3 darab gyújtáselosztófedélnek, meg megszakítónak. Ezekkel 80 ezer kilométert simán elment nagyobb felújítás nélkül. Gondolom a Corollának is megvannak a maga bajai. Azokra odafigyelve nem lehet probléma.
2020. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Corsa nem corolla
2020. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, elírtam. Arra gondoltam, arra vonatkozik amit írtam. De a Corollára is, meg mindegyik másik autótípusra is.
2020. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Corollám van, el mernék indulni vele:)


Kérdező, ha nem kopog a motor nincsenek fura zajok, a fékek jók és a futómű sem olyan hogy le akar esni az útról, akkor igen, mernék. Izzókészlet, motorolaj, hűtőfolyadék esetleg amit még tegyél be.


Ismerősöm apukája havi 1x Bp-Nyugat Ausztriát járta egy 1.4 F Astraval:)

2020. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha műszakilag rendben van akkor simán. Csak azt ne felejtsd el, hogy a "műszakilag rendben van" az nem ugyanazt jelenti Borsodban, mint Ausztriában ( mielőtt még tréleren fejezed be az utat, mert a rendőrök nem engednek tovább.. :D )


Régen ez volt az alapautó, szóval ha rendben van akkor hajrá. A B Corsa üléskerete megegyezik az F Astráéval, ha az ülést kicseréled egy normálisabb Astra ülésre akkor seggfájás nélkül megúszod az utat.

2020. dec. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, mit számít ha idős az autó, ha műszakilag rendben van, akkor Szibériába és vissza is el lehet vele menni.
2020. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!