Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kipufogó szelep Legalitása?

Kipufogó szelep Legalitása?

Figyelt kérdés

Van egy régi Turbo dizelem és lerohadt a rendszer nagy része(30éves autó)

Most rozssdamentesből szeretném megcsinálni az egész rendszert de szeretnék rá egy kipufogó szelepet aminek a vége kijönne a küszöb alatt.(az autón gyárilag nem volt se dpf se katalizátor mielött jönne a sok környezetvédelmis hogy igy ne vágd le ugy ne vágd le)a terv az lenne hogy a leömlő után lenne a szelep de a kipufogó többi részénn lenne 2-3 dob(függöen attól hogy mennyire lessz hangos 2 dobbal) Ebbe beleköthetnek ha az utcán a szelep zárva van és a 2-3 dobon keresztül jön a kipufogógáz?illetve rendőr büntethet e érte?

Mielött leirod hogy de minek és fölösleges meg úgyse megy gyorsan minek hangossnak lenni. Mert mért ne Én ha megtehetném csak cső lenne rajta de nem szeretném ha büntetnének/nem tudnám levizsgáztatni, a hang nekem van és nem más miatt



2020. dec. 6. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
"Mert mért ne" te és a fajtád miatt van annyi baj. Beszarsz a büntetés miatt, de az, hogy NEKEM kell hallgatnom a fostalicskádat már nem érdekel. Mert kit érdekel a másik ember, nem?
2020. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A hang zavar másokat, ami pedig tilos. Vizsgán sem menne át.
2020. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezért van rajta a szelep hogy ne legyek az a tipikus nyomorult aki a kicsövezett szakadt civicel járja padlógázzal a lakott területet éjjel 2kor. de pl pályán vagy haveroknál megvan az opció arra hogy egy kicsit hangosabb legyen

Ha nem érdekelne más kinja akkor kivezetném küszöb alatt vagy a motorháztetőn és rugnám neki a panelok között

2020. dec. 6. 14:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerinted a műszakin átmenne egy szelepes össze-vissza vezetett kipufogórendszer? Vagy mindig levennéd vizsga előtt?
2020. dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát ha átmegy vele akkor nyilván nem venném le de legroszabb esetbe oda csinálok egy csatlakozót hogy lehessen cserélgetni
2020. dec. 6. 16:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen autó (bár a régi turbó dízel alapján sejtéseim vannak).

Mindenesetre én azt javasolom, hogy a gyárihoz minél inkább hasonló rendszert szereltess be. Csőátmérőben, dobok számában és katalizátor tekintetében is. Az, ha mondjuk 5mm-el nagyobb a csőátmérő, abba a rendőr nem fog belekötni (az NKH mondjuk igen).

2020. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
más autókal sosem volt probléma vizsgáztatásnál a dobok számával vagy helyével kapcsoladban és a cső átmőrével sem,Mondjuk ezek teherautók gondolom ha a kipufogót már valaki befoltozta hogy ne fujjon ki abba szarnak bele. Azért köszönöm a választ és még kitalálom hogy csináljak e egy külön rendszert csapatni haver telkén meg zárt pályán vagy csak egy sima rendszert. A cső anyagába beleköthetnek? én savállóból csinálnám meg itthon(szakmám miatt) és nyilván festetlenül hagynám szóval egyértelmű lenne hogy nem aluminiumozott acél cső hanem rozsdamentes
2020. dec. 8. 00:22
 8/14 veterán vas ***** válasza:
Kíváncsi lennék hogy az említett szelep néhány ki/be kapcsolás után, mennyire fog tökéletesen zárni, illetve hogyan lehet működtetni menet közben az ülésből?
2020. dec. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy ahogy egy benzines autón müködik a pillangó szelep gázadás után,a legtöbb elektromos és kapcsolóval müködik néhány meg pneumatikus,szóval ha nyomod neki és megnő a nyomás akkor kinyilik
2020. dec. 14. 12:52
 10/14 veterán vas ***** válasza:

A pillangószelepet a lábaddal Te nyitod-zárod, ugyanis a levegőben nincs túlnyomás, hanem a motor szívó készségére vagy utalva. Viszont a kipufogó csövön kimenő gáz nyomása tőled független.

Egy darabig zárva lesz a szelep, aztán előbb-utóbb megnő a nyomás, és kinyílik.

(mint amikor a bedugaszolt kipuf-vég kiköpi a krumplit, amit a gonosz herpeszes Ödönke nyomott bele)

Szóval találj ki valami mást, mert az ilyen "nyitás", tőled független.

2020. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!