Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung és gaz együttes...

Kuplung és gaz együttes hasznalataval lehe tartani az autót emelkedon?

Figyelt kérdés

Mondjuk az utca végén van elsőbbségadás tábla, emelkedos kicsit.. ameddig mondjuk elmegy az autó tarthatom egy helybe merlegallassal?

Nekem egyszerűbb mint fekrol atkapni a labam a gázra ( kis teljesítményű opel és friss jogsi)


2020. dec. 9. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Éppenséggel lehet, csak nem érdemes, mert feleslegesen koptatod a kuplungot.

Ha nem akarod/tudod "átkapni" a lábadat, akkor alkalmazd a kézifékes indulást.

2020. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Inkább a kuplung idő előtti elkopása lesz az eredmény... ha teljesen oldod, nincs hajtás bármennyi gázt nyomsz, ha csúsztatod, koptatod, gázzal jobban koptatod.

Inkább nagyobb nyomaték, kisebb sebesség, hisz úgyis meg kell állnod

2020. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

NE

van kézifék...remélem hagyományos autót vezetsz nem ilyen b_uzi elektromos gomboskézifék hanem sima kattanós na azzal tartod utána egyes kövér gáz jönfel a kuplung ha elkezd rázni kézifék fel

2020. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze tudom h van kezifek, végülis megoldható láb fekkel is mert nem meredek, csak gondoltam pár másodpercre nem kell:) mondjuk ha piros lámpát fogok nyilván nem nyuzom a kuplungot

De köszönöm a válaszokat

2020. dec. 9. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Lehet persze, csak leégeted vele időnap előtt a kuplungot.
2020. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Igen, ezt hívják mérlegállásnak.

Napi szinten egy Ikarus 256-ost (vagy kézi váltós 280-ast), meg egy Renault Megane-t tartok meg így enyhe emelkedőn zöldre várva.

...igen, a kuplung köszöni jól van. A buszokban nem tudom mikor lett cserélve, mióta nálunk vannak, az a kuplung van bennük, és jól működnek, a kiskocsimban az előző tulaj cseréltette 210 ezernél -most van benne 270. :)

2020. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen
2020. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!