Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznalt auto amiben 7700 km...

Easy Peasy kérdése:

Hasznalt auto amiben 7700 km van, nincs szervizkonyv?

Figyelt kérdés

Sziasztok.(Telefonrol irok, es nincs ekezetem). Egy 2018as autot szeretnek vasarolni amiben osszesen 7700 kilometer van. Az elado (privat elado) azt mondja, hogy az autohoz nincsen szervizkonyv, mert meg nem volt szervizbe (kotelezo szerviz 10.000 km nel)

Ez igaz, hogy szalonbol vasarolt autohoz nem adnak szervizkonyvet, hanem majd az elso nagyszerviznel kapja meg az ember?

Valaszokat elore is koszonom

Krisztian



2020. dec. 12. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2 év alatt már akkor is kellett volna szervizben járnia, ha nem futott 10 ezret. Olajat évente illik cserélni kilométertől függetlenül.
2020. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szervizkönyvet az autó átvételekor adják.

Itt kerül bejegyzésre pl. az úgynevezett "0"kilométeres szerviz is.

Ebben a füzetben közlik az előírt km-ek szerinti kötelező átvizsgálások sorrendjét, továbbá az elvégzendő átvizsgálásokat, cseréket, ellenőrzéseket stb.

Vagyis mindez nem szájhagyomány vagy telefonos üzengetés útján történik, hanem nyomtatott formában előre megkapod.

Elgondolkodtató, ha egy szalonból vásárolt autónak már az első 10e.kilométeren belül nincs rendben a szervizkönyve.

Kötelező olajcsere? -> -> Garancia?

Ez esetben valami nem frankó............ :(

2020. dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden kocsihoz jár a szervizkönyv. Amúgy bizonyos márkáknál már nincs papíralapú szervizkönyv, annál bent a rendszerben van elektronikus szervizkönyv.

Itt valami nem okés, vagy simliskedni akar az eladó és azért nincs szervizkönyve készakarva. És valóban évente ajánlott vinni olajcserére kilómétertől függetlenül.

2020. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Szintén 2018-as autóm van. Az autó átadásakor a többi dokumentummal együtt megkaptam a szervizfüzetet is.

Ami valamennyire igaz ebből, hogy ma már a legtöbb szerviz elektronikus szervizkönyvet vezet. Nekem pl a hagyományos papír alapú füzetbe nem is írnának, pecsételnének bele semmit, csak külön kérésre teszik meg. Közben mindig elmondják, hogy nekik mindegy, mert úgyis az számít, ami a gépben van elektronikusan, de ha nekem kell, akkor a papírra is beleírhatják.

Az viszont gáz, hogy 2 éve nem volt még szervizben. Így az autóra a gyári garancia kapásból el van bukva... Mint ahogy ha az ember extrém keveset megy egy autóval, mondjuk 1000 km/év, hiába 15.000 km az olajcsere periódus, ez nem azt jelenti, hogy 15 évig nem kell benne olajat cserélni. Kötelező szerviz is az összes márkánál (hirtelen nem is tudok kivételt) 1 év vagy X km elteltével esedékes. Amelyik előbb letelik. Ha be sem indítják, akkor is évente szervizbe kell vinni és minimum egy olajat kellene cseréltetni.

2020. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azok alapján amit az előttem lévők leírtak, kérdező a helyedben én hagynám ezt a kocsit.

Oké hogy csak 2 éves és elvileg 7700 kilóméter van benne, de már meg is indult a lejtőn lefelé, hogy egy igénytelen leamortizált kocsi legyen.

2020. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem új autóhoz mindig adtak vásárláskor. Megkérdezed hol vette, felhívod őket, megkérdezed.
2020. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6!

Meg lehetne kérdezni de fölösleges.

Lehet, hogy már az a kereskedés azóta bezárt.

Vagy ha nem akkor sem fognak vele foglalkozni.

A garancia kérdése mindg is rázós téma volt, főleg úgy, hogy 2 év telt el a vásárlás óta, hogy a "kedves ügyfél" azóta sem jelentkezett-

(értsd garancia megyszünt)

Ráadásul a kérdező -a kereskedés szemszögéből nézve- teljesen kívűlálló személynek számít, akinek semmiféle infót nem fognak kiadni.

2020. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!