Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futárkodáshoz vennétek új...

Futárkodáshoz vennétek új járművet (hitelre)? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés

Januárban veszek egy új motort, (szerintem) kedvezményes lízingfeltételek mellett. Csak 90 ezerrel lesz több a végösszeg, mintha egyben tenném le, havi törlesztő 30 ezer forint 4 évig.


Ez a 2. motorom, futárkodáshoz, városi használathoz veszem. 300 köbcentis dual sport (enduro). Futárkodás részmunkaidő, teljes idős egyéb munka mellett. Nagyjából havi extra 100-200 ezer forintot fogok keresni ilyen felállásban (ez az adó és benzin levonása utáni "profit").


Beszélgettem barátokkal, ismerősökkel, családtagokkal. Vegyes a vélemény. Néhányan azon a véleményen vannak, hogy új jármű futárkodáshoz felesleges, néhányan azt mondták, hogy mivel pénzt fogok keresni vele, ezért teljesen OK döntés így hitelre venni.

Szerintetek? Csak kíváncsi vagyok egy bővebb merítésű véleményegyvelegre.


Egyrészt vennétek-e új járművet ilyen célra (hitel nélkül), másrészt hitelre vennétek-e ilyen célra? Vagy érdekel bármi egyéb vélemény ebben a hitel/új/használt kombó triázsban.


(A teljes képhez természetesen az is hozzátartozik, hogy amúgy is már rég szerettem volna egy ilyesmi motort egyéb célokra is.)



2020. dec. 14. 12:59
A kérdező szavazást indított:
Igen (hitelre is akár)
Igen (hitel nélkül inkább)
Nem, inkább használtat vennék
22 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
vennék, ha biztos lennék benne hogy 4 évig biztosan használnám, illetve ha biztos lennék abban hogy ez a pénz fixen meglenne..... de a futárkodás nem egy túl biztos munka..... 100-200 ezer? Azért nagyon nem mindegy mennyi is pontosan.... Vagy ennyire ingadózó? akor az is meglehet hogy csak a havi 0-at keresed meg, főleg hogy nem is főállásban csinálnád...
2020. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, azt akartam írni hogy havi 30-at
2020. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan céghez mennék futárkodni, ahol a munkához szükséges eszközöket (mint a motor) biztosítják.

Havi 30 ezret fizetsz érte, ami a fizetésed 30% - 15%-a lenne. De ekkor még nem tankoltál, nem fizetted be a casco-t és kötelezőt, nem cseréltél gumit, nem vitted el kötelező szervizre, stb.

2020. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden ideális, akkor oké.

Mi lesz, ha három hónap múlva megbukik a futárkodós munka?

Mi lesz, ha benézel valamit futárkodás közben és rommá törik a motor?

Van B terv?

2020. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsiklotok azon a szón, hogy EXTRA. Tehát ennyivel többet fog keresni futárkodással, egyéb keresete mellett, ami így viszont teljesen rendben van. Én megvenném az újat, egyrészt azért, mert egy ilyen 300-as Enduro tényleg mindenre jó, nincs olyan ahova azzal nem lehet menni. Tehát elviszi a motor a főállásába és félállásban még pénzt is termel neki. Másrészt meg szerintem nagyon nem mindegy mivel dolgozik az ember, mondjuk futárkodásra egy SH300 pont jobb lenne, de a szélvédelmen kívül nem sok ellenérvet lehetne felhozni az enduro ellen. Nekem ezzel az egész kérdéssel inkább az a problémám, hogy miért kell a döntésedhez nekünk ismeretlen embereknek a véleménye. Kiszámoltad? Igen. Fenntartása mellett, lesz elég profit? Igen. Erre a motorra vágysz? Igen. Akkor miért nem vagy már a szalonban?
2020. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1

Köszi a választ :) Igen, terv szerint ez megmarad jó sokáig, sokkal tovább, mint 4 év. További terv, hogy végtörlesztek még bőven a 4 év lejárta előtt.

Nagyjából havi 100-200 ezer között lesz a profit (benzin és adó levonva), ez havi 40-90 munkaóra kb. Ennyit tudok vállalni a teljes munkaidő mellett. Ingadozó, mivel teljesen rugalmas, én döntöm el, mikor és mennyit dolgozom. Remélem nem lesz olyan, hogy 0 órát dolgozom, mert akkor valóban 0 forint lenne az extra jövedelem (sőt, -25.000), de a sima teljes munkaidős munkámból is bőven fedezem az extra 30 ezer törlesztőrészletet amúgy. Ezen felül még 160 ezret törlesztek havonta, amiből 100 ezernek mindjárt vége, utána még könnyebb lesz.


#3

Köszi a választ! :) Miután van teljes munkaidős állásom, ahol be vagyok jelentve 40 órára, illetve olyan a szerződésem, hogy más bejelentett munkahelyem alapvetően nem lehet, ezért nem tudok olyan helyre menni futárkodni, ahol biztosítanak mindent. Egyéni vállalkozóként futárkodok.

A havi 30 ezer a fizetésem kevesebb, mint a 10%-a még akkor is, ha esetleg nem futárkodnék adott hónapban semmit. A 100-200 ezer forint a tankolás után értendő. Tudom, hogy mik egy motor fenntartási költségei, van egy másik motorom, illetve volt már néhány korábban is, nem is ez a kérdésem lényege. A havi 100-200 ezer profitból igen kényelmesen fizetném ennek a motornak mindenféle költségét, még maradna egy jó adag zsebpénz is utána.


#4

Köszi a választ! :) Nem ez volt a kérdésem, de jogosak a felvetéseid, köszönöm.

Ha mondjuk 3 hónap múlva megbukik a futárkodós részmunka, akkor fizetem a teljes munkaidős munkámból ezt is, meg a másik 160 ezer havi törlesztőt. Nyilván nem lenne kellemes, de max nem eszem annyi sajtorttát :P

Ha benézek valamit futárkodás közben és rommá törik a motor, akkor fizet a másik fél kgfb-je, aki okozta a balesetet :) Elég defenzív vagyok soktízezer motorozási tapasztalattal a hátam mögött, eddig egyik motorom sem törtem rommá, egyik motorom sem törtem meg picit sem. Ha saját magam f4szsága miatt töröm össze a motort, akkor meg első 2-3-4 évben casco fizeti főleg (lízinghez kötelező), utána meg tökön szúrnám magamat és eladnám bontóba. De a másik motoromon casco sincs, ott is tökön szúrnám magam és eladnám bontóba.

B terv a teljes munkaidős állásom.


#5

Köszi, hogy értelmezted :) Nem a döntéshez kell idegenek véleménye, hanem csak pusztán tapasztaltabbak, vagy akár laikusok véleményére voltam kíváncsi, illetve hogy milyen ellenérvek szólnak ellene, milyen érvek szólnak mellette. Habár sajnos elment picit másik irányba a válaszok egy része. Már foglalóztam, szerződést decemberben írunk még, januárban érkezik a motor.

2020. dec. 14. 13:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Sok boldog kilométert és széles utat kívánok, szerintem jó döntés :)
2020. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem meglesz :) Pénteken kezdtem futárkodni és a budapesti utakhoz kelleni fog ez az enduro, borzalmas állapotban van az úthálózat sok helyen.
2020. dec. 14. 15:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Wolt?
2020. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azaz :)
2020. dec. 14. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!