Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond? Miert gyengül...

Mi lehet a gond? Miert gyengül a tompított?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Y17dt motorkódú opel astrám a következő tünetet produkálja!

Menet közben elhalványul a tompított fényszóró és a műszerfal világítás is.... még közlekedni tudok vele, de elég szépen lecsökken a fényerő.... 2napja tapasztalom a hibát, össze vissza csinálja... van hogy 5percre visszajön az eredeti fényerő aztán halványul, van hogy 1percre csak halványodik el, majd 2perc mulva megin..... tenyleg össze vissza.. napi 60km-t teszek meg vele... mentem vele egyenetlen úton, megrángattam de rázkódásra nem jön elő a probléma. Autópalyán jövök-megyek, ott vettem észre...

Töltés lámpa eddig még nem jelzett... szépen indul.. szépen jár a motor.... kapcsolót, vezetékeket is megmozgattam, hátha de semmi.... lenne valakinek ötlete??

Köszönöm



#autó #autószerelő #Opel #Villamosság szerelő
2020. dec. 17. 06:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene mérni a töltőfeszültséget mert lehet, hogy haldoklik a generátor.
2020. dec. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp autóvillamossági szerelőhöz kell vinned, mert mérés nélkül nem tudunk biztosat mondani.

Generátor, vagy feszszabályzó lesz a ludas.

2020. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló jelenségeket produkált az autóm. Nálam a generátor döglődött, csere után ismét minden rendesen működött.
2020. dec. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2020. dec. 17. 08:18
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg egy egyszerű érintkezési hiba az.
2020. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnézte egy villamossági szerelő.... megmert mindent... és minden jó.... azt mondta ezeknél az y17dt motoroknál az izzító relé néha bekapcsolhat menet közben, annak nagy az áram felvétele... mondta próbáljam meg indítás után lehúzni a relét, es úgy menni vele es figyelni hogy fent áll e még a probléma.. bolond fejjel járó motornál lehuztam,a pozitív akku sarut haver véleményére hagyatkozva hogy ugx kiderül hogy generátor jó e... nem lett gond belőle, a motor járt tovább, viszont a szerelő mondta hogy szerencsém van, mert abbol több 100ezres kár is lehetett volna....
2020. dec. 17. 09:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Gyujtasrelét hogy kivettem, nem oldotta meg a problémát sajnos.... töltése az autónak és akkumlátor pedig jól üzemel mérés szerint...
2020. dec. 17. 11:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Menet közben kellene mérni a feszültséget és akkor figyelni, amikor halványodik a fényszóró. A motorra/váltóra és a karosszériára csatlakozó testkábeleket is ellenőrizni kellene.
2020. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, a testkábelre is gondoltunk.... de megvan a hiba... 12, valamennyit mértek most este, igy a generátor a ludas,, mostanra már a töltés lampa is megmutatta magát, es mar szinte telljessen halvany a tompított es a műszerfal fényerő.... na meg a szervó is elment.... szóval vettem egy felújított generátort, azt holnap beépítik... utána megírom hogy végül megjavult e a hiba... mindenesetre köszi mindenkinek aki valaszolt... királyak vagytok!!
2020. dec. 17. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!