Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy régi Swiftet hogy tudok...

Egy régi Swiftet hogy tudok átvizsgálni rohadás szempontjából?

Figyelt kérdés

Mindenki az mondja, hogy ennek az autónak a legfőbb ellensége a rozsda, mert amúgy olcsó bele az alkatrész, megbízható stb. de ha rozsdás akkor kuka, mert nem éri meg kilakatolni.. Én már eldöntöttem, hogy ilyen autót szeretnék első autónak,2-3 évig használnám, aztán veszek egy jobbat. Olyasmit is olvastam hogy már szitává van rohadva mind, és nem érdemes velük foglalkozni, de én ezt nem akarom elhinni hogyha veszek egyet az utolsó évjáratokból (2002-2003) valami nagypapa autót, az ne menne még el még pár évet nagyjából problémamentesen, amikor egy csomó kilencvenes évekbeli régebbi fajta lámpás példányt is látni az utcákan mai napig..


Szóval a kérdésem, hogy hogyan tudnám laikusként kiszűrni a rozsdás típusokat, mit kell hogy nézzek? Gondolom alá kell mászni, itt konkrétan miket nézzek?



2020. dec. 17. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként sehogy, egy jó szerelöt kérj meg, hogy nézze végig.
2020. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Futóműbekötèsi pontokat kell a legjobban nèzni, küszöbök, kárpitok alatt, csomagteret...
2020. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Kell hozzá 2 szem, 2 fül, egy fejlámpa meg egy csavarhúzó :D
2020. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

nálunk a családban három suzuki swift van, és egy ignis. A szwiftek 20, 15, 11 évesek, egyik sem rozsdás.

Nem igaz a karbantartott szwiftekre azaz állítás hogy rohadnak

Az persze tény, hogy van szétrohadt is, de az sosem volt

alvázmosáson a sózott tél után, csak használták.


Akár egyedül is megpróbálhatod megnézni, nem kell egyből az elsőt megvenned. Az ötödik után látni fogod a különbséget, profi leszel

2020. dec. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy fogok tenni ahogy az utolsó írt, megnézek egy párat. Ehhez ugye fel kell emelőzni a kocsit? Ez szokott járni a használt autókhoz?
2020. dec. 17. 19:31
 6/10 anonim ***** válasza:

alánézel, megtapogatod

Ha van lehetőséged emelőre állni akkor szépen meg tudod nézni


Ha még életedben nem láttál autót alulról és ugy gondolod nem tudod eldönteni magad hogy a látottak miről árúlkodnak, kérj mege egy rutinosabb ismerösödet, esetleg autoszerelővel nézesd meg



Lehet találni jó állapotú öreg swift-eket

Amiket főleg garázsban tároltak azok alja nincs szétrohadva.

2020. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, pontosan tudják az eladók, hogy rohad, vagy nem az autójuk alja, elmondani nem fogják, vagy észreveszed, vagy nem.

Viszont egy-két bzeráns ritka ideges tud lenni, amikor alámászol, olyankor sürgős dolga akad, és átmegy idegesbe.

Na olyankor otthagyod autóstul a francba.

2020. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olvass utána hol rohadnak!!!!

Vannak rejtett helyek ahol szeretnek. 2-es swiftnél pl a taposó eleje, felszeded a szőnyeget. a kátránylapot, rámész drótkoronggal és jééé, meglátod a lengőkarszilentet BELÜLRŐL!

2020. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg lehet azért találni jó állapotú swifteket, voltam egy mélygarázsban ahol volt egy ránézésre szép állapotú , befényképeztem alá és így néz ki alulról: [link] Gondolom ez igen szépnek számít egy minimum 17 éves utótól nem?

2020. dec. 19. 19:47
 10/10 anonim ***** válasza:
igen
2021. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!