Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minimum hány km/napra érdemes...

Minimum hány km/napra érdemes autót tartani?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Kinek hogy, valakinek csak 2km-re kell mennie, de lehet fél mázsa cuccot cipelve, valaki meg 100km-re is elmegy busszal.
2020. dec. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Akkor érdemes, ha igényed van rá.


Ha van munkába buszod, ha van a közelbe bolt ahol vásárolsz, megtudod oldani a nagy bevásárlást könnyen akkor nem látom értelmét autót tartani.

A javaslatom közt ott van a kismotor, tavasztól őszig használható. Eltudsz vele jutni egyébként bármerre. Nagyvárosban jó választás.

2020. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ilyen szabály, hogy hány km/nap. Én pl egy hétből 5-ször 0km/napot autózom, 2-szer pedig 250 km/nap. Ezt évekig meg tudtam oldani busszal is, de a hátam közepére kívánom a fél napig buszon ücsörgést. Az autó nyilván drágább, de a kényelmemen szolgálja, időt spórolok vele, ezért beszorítom a költségvetésbe és nem azt számolgatom, hoyg mennyi pénzt spórolnék a buszozással.

Szóval a lényeg, ez elsősorban a te igényeidtől függ. És amikor mérlegelsz, ne pusztán csak a forintokat nézd, mert vannak más szempontok is!

2020. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

A körülményektől és az igényeidtől függ.

Én pl. naponta 2x2 km-t megyek a daciámmal.

Megéri azt az átlag havi 10-20 ezret, mert így nem kell a forgalmas főút padkáján sétálnom/bicikliznem a hóban, sárban. Nem leszek nyakig szutykos és nem kockáztatom a testi épségemet.

2020. dec. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nagy betegség, ha valaki mindent számológéppel dönt el, hogy megéri, vagy nem éri meg.
2020. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de én az autó motorjának a szempontjából gondoltam,hogy mi az a minimum táv,ami még nem árt a benzin-dízel motornak hosszú távon. A rossz fogalmazásért elnézést,hajnalban írtam.
2020. dec. 19. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Minden árt neki hosszú távon.

A legkárosabb, amikor még hideg a motor ez hidegindítás után kb. 5 km.

2020. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Az sem számít. Ha keveset mész, kevés km megy bele, nem lesz kopás sem.
2020. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!