Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszapillantó tükör nélküli...

Visszapillantó tükör nélküli autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem, hogy visszapillantó tükrök helyett lehet-e kamerát használni autón? Azért kérdezem, mert pl. a Honda E -n kamerák vannak tükör helyett és ez most így hogyan is működik, esetleg gyárilag tükrös autókat is át lehet-e alakítani?

A válaszokat előre is köszi!



2020. dec. 19. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Igazából sokkal sokkal több az az 1-2 km. Nem is gondolnátok, az a két tükör milyen sokat ront a légellenálláson.
2020. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Elektromos autó átalakításon gondolkodom és főleg, ha nem szánok rá sok pénzt, a témának utána nézve sokat tudnak segíteni ilyen modifikációk a fogyasztásban, pl. hűtőrács eltakarása, letakart hátsó kerekek, aerodinamikus dísztárcsák, vagy felnik, kisebb felületű visszapillantó, kerék deflektor, ezekkel egyben 15%-20%-ot is lehet spórolni a fogyasztáson, ami elég sok. Persze mindenkinek megvan a véleménye, tudom, hogy vannak, akiket zavarnak a kijelzők autóban, vagy nem tetszik a kinézete, viszont én meglennék a kijelzőkkel, plusz a légellenállás szempontjából is sokat lehet nyerni, ami számítana nekem. Persze ez még csak brainstorming, az sem biztos, hogy belátható időn belül foglalkozni fogok a projektel.
2020. dec. 19. 22:18
 13/18 A kérdező kommentje:
De amúgy köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2020. dec. 19. 22:18
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyárilag jobb oldalt még tükröm sincs, és mégis részt vehet a forgalomban.
2020. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14

De csak az olyan autók, amelyeket gyárilag egy tükörrel gyártottak. A késői Zsigulik pl már nem járhatnak jobb tükör nélkül, mert gyárilag is volt rajtuk.

2020. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14 vagyok

Sőt biztonsági öv sincs benne gyárilag. Miután több alkalommal elakarták venni a forgalmit,elvittem OT vizsgára az autót. Azóta nem állít meg vele a rendőr.

2020. dec. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 libas válasza:
Szép estét tudtommal a kresz két tükröt ír elő bal oldalt és középen vagy jobb oldalt
2020. dec. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nekem gyárilag jobb oldalt még tükröm sincs, és mégis részt vehet a forgalomban."


És akkor mi van?! Nekem is van olyan autóm, aminek nincs gyárilag jobb oldalt tükre. Sőt, hátul biztonsági öv sincs. 0 légzsák, sőt még ABS sincs benne. Euro0-t teljesít. Nyáron kapott legutóbb sikeres műszakit, senki nem kötött bele ezekbe. De nem értem, ez mért olyan meglepő. A szabályokat szinte soha nem visszamenőleg hozzák. Az akkori gyári szintet kell hoznia. Új autót viszont már 30 éve nem kehet ilyen paraméterekkel forgalomba helyezni. Mint ahogy például a TPMS is már sok éve kötelező az új autóknál. De egy 50 éves 2T Trabantnál senki nem fogja követelni.

Nem is értem, hogy jön ez a témához. A 2015-ös céges furgonunkban sincs középen tükör. Nem is lenne értelme, mert hátul raktér van. Csak két oldalt tudok hátranézni. Mint ahogy rengeteg más hasonló ilyen autónál. Mért olyan nagy csoda vagy szenzáció ez?

2020. dec. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!