Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik éri meg jobban? Használ...

Melyik éri meg jobban? Használt pár éves autó vagy egy szalonautó?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan felszereltséggel. Én keveset használnám

2020. dec. 21. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Megérni nem éri meg egyik sem, mindegyikre max költeni fogsz hasznot nem hoz.

De hogy neked melyik éri meg jobban, azt csak te tudod, attól is függ mennyi időre tervezed.

2020. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag a pár éves jobban jön ki. De ott már megvan az esélye, hogy rommá törték vagy hasonlók, így a rizikó is nagyobb.


Szerintem a tutti, ha megveszed szalonból és 10-15 évig használod.

2020. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A pár (max. 3) évessel jobban jössz ki, FELTÉVE, hogy rendesen szervizelték meg ápolták.
2020. dec. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Használt pár évessel jobban jössz ki pénzben az biztos. De a kérdés az, hogy ennyi idősen miért adják el az autót. Kevés az esélye, hogy milliomosak, ezért 3 évente új autót vesznek... inkább szar az autó. Vegyél inkább szalonból szerintem.
2020. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Kifejtenéd, hogy mégis mit jelent az, hogy "megéri"?
2020. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a cél. Ha szeretnéd pár év múlva cserélni, akkor újat vegyél, hogy akkor majd normális áron el tudd adni, be tudják majd számítani. Ha eleve pár éveset veszel, akkor ha még használod is 3-4 évig, már nem fog sokat érni eladáskor.

Vannak egyébként szalonokban olyan autók is, amiben van egy kevés kilométer, próbaautók, kiállítási darabok. Azok újak, de olcsóbban adják őket.

2020. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megérés alatt azt értem, hogy mivel keveset használnám(max évi 7-8ezer km) ezért a szalonautó azért érné meg nekem mert akkor 10 évig a kötelező dolgokon legalább nem kell költeni rá(valószínűleg), használt autón amit üzletemberek használtak és van már benne 100ezer km 3 év alatt ott valószínűleg drágább dolgokat is cserélni kell ha belenyúlok egy rossz vételbe.
2020. dec. 21. 12:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb befolyásoló tényező az az anyagi helyzeted, hogy mit engedhetsz meg magadnak, mekkora a vagyonod. Ha jól állsz akkor megengedheted magadnak azt hogy szalonból kihozz egy újat és ne érdekeljen a hirtelen nagy értékvesztése. Ha viszont nem olyan az anyagi helyzeted, hogy ezt megtehesd akkor mindenképp marad a használt autó. Amitől igazából annyira nem is kell tartani. Ha tényleg normálisan állsz a vásárláshoz, körültekintően átnézed a piacot és nem szégyellsz segítséget kérni, átnézetni, akkor vehetsz egy kiváló állapotú autót amire nem nagyon kell költeni. Van ilyen, csak nagyon sok a piacon az átverés és a hulladék. Ha megfelelően körültekintő és óvatos vagy akkor ezeket az átveréseket megúszhatod.
2020. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki megteheti, hogy új prémiumot vegyen az jó választás.

Akinek kevesebb a pénze, az választhat hogy vesz pl. egy automata swiftet aránylag jól felszerelve 5.5 M ért,

vagy vesz egy lefutott prémiumot 4-ért és reménykedik, hogy a maradék 1.5 millióból tudja szervizeltetni a következő 3 évben.

Én az új swiftet választottam, de nem szeretem. 1 előnye van: Nem romlott el benne 100.000 km alatt semmi.

Vágyom prémiumra, ami volt korábban. Szervizbe járni, trélerre várni viszont kevésbé.

2020. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Én is azt mondom ha megtudod venni, akkor csak újat vegyél.

Bármilyen furcsa is de amit elednak , azt valamiért eladják, már pedig ha tökéletes lenne akkor senki nem szabadulna meg tőle.

Nekem 17. éves az autóm és szalonból vettem, de nem akarom eladni mert JÓ.

2020. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!