Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autómárkák gyártanak...

Melyik autómárkák gyártanak limuzinokat és ezek közül melyek a legjobbak?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Mercedes, Audi, R&R, Arus, BMW, Bentley, Toyota (belpiacra). Mindegyik legnagyobb csatahajójának nyújtott tengelytávú változata.


Ha az amerikai filmekből ismert limuzinokra gondolsz, olyat csak rendelésre gyártanak. Bentley pl. készített már ilyeneket, de a legtöbb kis cégek által átalakított közönséges autó.

2020. dec. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, azokra a rendes amcsi partilimuzinokra gondoltam.
2020. dec. 24. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos cégek szakosodtak az átalakításra.

Rendelésre készitenek.

Pl.

https://www.youtube.com/watch?v=t4hLdZxz0uw

2020. dec. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2020. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lincoln
2020. dec. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem az autómárkák gyártják. Mindig egy erre specializálódott cég alakítja át őket utólag. Van S klass Merci, van Lincoln, van Rolls Royce, de láttam már Dacia Dustert és Lada Nivat is így átalakítva
2020. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Néhány márkánál van gyárilag nyújtott limuzin is, pl. Mercedes-Maybach S-osztály Pullman
2020. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha limuzin alatt a klasszikus, hosszú autót értjük, akkor a 6-osnak van igaza, ezekhez nincs köze az autógyáraknak. Meglévő modelleket alakítanak át ilyenre szakosodott cégek. Nyilván megvannak a kedvelt modellek.


#7: Gyári limuzin? Van? Ja. Nagyjából ezt az egyet tudtad említeni :D.

Arról ne is beszéljünk, hogy milyen árkategóriában mozog...


A legtöbb ilyen átalakított partilimuzin (limuzinok 90%-a szerintem ilyen) amikből egy csomó van nagyjából minden nagyobb városban. Pesten nem volt olyan nap, hogy 1 órás úton ne jött volna szembe legalább egy. Mindenki azt hiszi, hogy fúú mekkora királyság. Kábé 0 értéke van ezeknek az autóknak :D Egyetlen egy dologra tudod használni, bérbeadni estékre. Ennyi. Semmi másra nem jó. Pont ezért eladhatatlanok. Volt használtautón is. Szerintem most is van. Legutosó amit láttam, az egy Hummer limuzin volt, ~3 millió forintért, szerintem egy évig árulták, kutyának se kellett. Szóval senki ne gondolja, hogy ez akkora böszme luxus :D. Nem az.

Általában megvesznek 2 rommátört darabot, aztán csinálnak belőle egyet, meg megtoldják kicsit. Egyetlen egy vásárlói köre van, olyan cégek, akik ilyen limuzinkölcsönzéssel foglalkoznak. Azon kívül meg eladhatatlanok.


A Pullmann S osztály az más tészta... Az nem az a klasszik parti limuzin aminek mindenki beugrik. Az inkább ilyen "elnöki" autó. Főleg ami páncélozott, meg anyámkínja.

Ne keverjük össze az ilyen low-budget "sufni" limuzinokkal.

2020. dec. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!