Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 16v x14xe motorkódú G...

1.4 16v x14xe motorkódú G Astrában fagyálló folyadék cseréje után le kell légteleniteni a rendszert?

Figyelt kérdés
Most cseréltem rajta termosztátot, ezzel együtt uj fagyállót is kapott. Miután feltöltöttem, hagytam járni egy ideig ugy, hogy a kiegyenlítő tartájon nem volt kupak. Jött is buborék, igy ami víz eltűnt azt utána is töltöttem. Mentem vele, üzemmeleg is lett tehát nyitott a termosztát igy elméletileg mindenhova el kellett jutnia a viznek. Ami ennél aggasztóbb, hogy az előirt 6,3 liter helyett kevesebb mint 5 liter ment bele. Pedig teljesen tele van és már mentem is vele, de nem kért többet. Lehetséges, hogy ez azért van mert nem folyt ki rendesen az előző víz, vagy tényleg levegős lenne a rendszer? Köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 24. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell légteleníteni, és azért ment bele kevesebb fagyálló, mert a blokkban maradt egy csomó, mivel a termosztát a hengerfejen van így csak annyi fojt ki.
2020. dec. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A hűtőn jobb oldalt alul található leeresztő csavarnál engedtem le. Igy is maradhatott benne?
2020. dec. 24. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, mivel gondolom nem vetted ki a vízpumpát, így a blokk majdnem tele maradt.
2020. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igy már érthető. Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2020. dec. 24. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!