Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g 1999-es évjáratú...

Opel astra g 1999-es évjáratú 1.4-es 16v dadog, gyenge. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy opel astrank és nemrég kezdte el azt csinálni, hogy csak másodjára indul el mikor indítózunk. Gyertyák cserélve lettek, akkor utána egyszer jó volt, majd megint csak másodjára ment.

A másik probléma, ami ezzel kapcsolatban lehet, hogy dadog, nem húz, és nagyon beteges hangja van, traktorhoz hasonló. Gyenge az egész autó. Az alapjárat emellett ingadozik, nem vészesen, 800-1000 között megy, hideg motornál 1500 az alapjáratunk. Ha már megyünk, magasabb fordulatnál, 3-4 ezernél megszűnik a dadogás és mintha talán erősebb is lenne az autó.

Valakinek volt már ehhez hasonló problémája? Mi lett a megoldás?

A válaszokat előre is köszönjük!



2020. dec. 25. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem világit a CHECK ENGIGE lámpa?

Ki kellene olvasni a hibakódot, az talán segít.

Addig tippek: EGR szelep, gyújtótrafó, üzemanyagszűrő, üzemanyagpumpa, lambdaszonda, injektor...


Azzal kezdeném, hogy a légszűrőt megpucolom vagy kicserélem, ezt otthon is egyszerű megcsinálni. Nekem szintén benzines G Astra traktorhangot akor adott illetve kissé egyenetlenebbül járt, amikor egyik injektor behalt, emiatt 3 hengerrel járt a motor. 1 db injektor bontottam 5000 Ft volt de szerintem már olcsóbban is találni. Legközelebb az EGR szelep halt be, ezt olajcserekor meg szoktam pucoltatni, sokat segít az élettartamának megőrzésében.


Egy eldugult üzemanyagszűrő is tud 'csodákat', meg is állhat tőle az autó.

Ha szerelőhöz kell vinni, alapból cseréltetném az üzemanyagszűrőt.


A gyújtótrafó, EGR szelep,lambdaszonda már drágább mulatság....

2020. dec. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia anonim!

De, azt kifelejtettük írni hogy a check engine lámpa is néha - általába menet közbe - bekapcsol. Az ac pumpa lett nemrég cserélve, úgyhogy az üzemanyagszűrőt kizárhatjuk? Egyébként igen, a hengert már mondták korábban is! Kissé buta kérdés, de az injektort hol találjuk a motortérben? Első autónk, még nem vagyunk jártasak a témában

2020. dec. 26. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Vidd el szerelőhöz, ő (elvileg) pont azért van, hogy az ilyen problémákat megoldja.
2020. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Az, hogy AC pumpát cseréltek nem jelenti, hogy az üzemanyag szűrőt is kicserélték (bár épeszű szerelő ezt ilyenkor megteszi), ezt jó volna egyértelműen tud ni. Ha kijelez a CHECK ENGINE lámpa néha, akkor ki kellene olvasni a hibakódot. Szerelők ingyen ki szokták olvasni ha náluk csináltatod meg utána a hibát. Amúgy a kézifék kar elejénél van egy ivelt műanyag idom, azt csavarhúzóval fel lehet pattintani. Fel kell húzni a kézifékkart, ezt felpattintani, ott az OBDII csatlakozó. Én 4000 Ft-ért vettem egy olyan kis eszközt, amit oda kell bedugni, mobiltelefonra vannak ingyenes programok pl CAR SCANNAR, SCANMYOPEL LITE stb. Na az én OBDII kiolvasóm WIFI-n tud csatlakozni a telefonhoz, a fenti programokkal ki szoktam olvasni/törölni a hibakódokat. Nekem ha menet közben kigyulladt-elaludt a CHECK ENGINE az sajnos EGR szelepet jelzett, nagy eséllyel Neked is az lehet a gond. Nem 100% de én arra tippelek. Injektort meg én nem szerelgettem, azt a szerelő tette, amihez nem értek ahhoz nem nyúlok :)
2020. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ, mindenképp kiolvastatjuk a hibát aztán meglátjuk mit ad ki!


További kellemes ünnepeket kívánok!

2020. dec. 27. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!