Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó jobb mint a motor?

Autó jobb mint a motor?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves vagyok, áprilisban jogsit kezdek.

Eddig A2 motoros jogsit akartam,és motort akartam venni.

De szomorúan látom, hogy minden A2-es motor 800-1 millió körül kezdődik.

800 ezerből már egy nagyon jó autó kijön, tegyük fel 4-es golf, mazda 6 stb.

Motorból 800 alatt nincs is semmi. Drz 400, XT660, Husqvarna stb. Mind 1 milla +

És felmerült bennem, hogy tényleg motor kellene?

Sajnos az A2 motorok nagyon túl vannak àrazva.

Ti mit gondoltok erről? Hosszú távon megéri az a motor?

Természetesen nem érdekel a hely, pakolási lehetőség, semmi ilyesmi. Kifejezetten a fenntarthatósàg a szempont, és az ár.

(Az sem rossz, hogy a motoros jogsi majdnem fele árban van az autóssal)

Várom válaszaitokat :)



2020. dec. 25. 22:23
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Sajnos szeretném élvezni a közlekedést, és tudom, hogy ez csak motorral lehetséges, vagy olyan autóval, amit màr nem tudok megfizetni.
2020. dec. 25. 22:25
 2/36 anonim ***** válasza:
67%

Ha a jogsi árán kell rugózni, akkor egyik sem.

Egyébként a motor soha nem fogja megérni. Tehát eldőlt.

De attól függ mire is kell.

Ha megengedhetsz egy olyan drága hobbit, mint a motorozás és szereted, akkor nyilván le kell nyelni a békát és megvenni.

Ha évente 48 héten át, minden körülmények között be kell járni dolgozni, vagy szükségét érzed a kompromisszummentes utazásnak minden körülmények között, akkor meg autót.

2020. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%

"szeretném élvezni a közlekedést, és tudom, hogy ez csak motorral lehetséges"

Régen írtak itt ekkora baromságot.

Ha te olyan szinten akarod élvezni a közlekedést, amit csak egy motor adhat meg, akkor nem vagy közutakra való, akkor nem jogsit kell csinálni, hanem pályamotort venni és vitetni magad apuval a pályákra.


1 millió körül már 200 lóerős autót is lehet venni ám...

2020. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Úgyértem az élvezetet, hogy egy 40 lóerős motor sokkal több élményt és szabadsàg érzetet ad mint egy 120 lóerős autó
2020. dec. 25. 22:30
 5/36 A kérdező kommentje:
De a motorozás drága hobbinak számít? Mások azérz mondták a motort, mert minden olcsóbb hozzá, még a biztosítás és útdíj is.
2020. dec. 25. 22:31
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mit ad élvezetet...

Ha csak elolvastad a motoros csoportok mottóit, akkor nincs nagyon mit cifrázni, vegyél motort. Ad egy élményt, egy autó teljesen más élményt. (azért számolj egy kg/lóerő értéket mielőtt számokkal dobálózol)

2020. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése, te magad írtad, hogy sokallod az 1 milliós induló költséget (Plusz szervíz, ruha, sisak stb) egy hobbiért. Számomra nem volt drága a kb. +1 millió csak azért, hogy olyan autóm legyen, amilyen hobbi és különleges is. Közel 50%-kal többe került az autó, mint ami a racionális döntés lett volna. Amit azóta ráköltöttem már nem is számolom inkább. Csak mert hobbi és mellette napi használat is.
2020. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Engem mindig is a motorozás vonzott, viszont megijedtem, hogy A2 motorokból 1 milliótól indulnak a motorok.
2020. dec. 25. 22:36
 9/36 A kérdező kommentje:
Vagy lehet fogom majd magam és kihozok a red baron-től részletre a2 es motort.
2020. dec. 25. 22:39
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy is...a motor "második" közlekedési eszköz.

Autó hasznosabb.

Az eső sem ér annyira...

2020. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!