Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy végét járó de még nem...

Egy végét járó de még nem rossz kettöstömegű kárt tud e tenni a motorban?

Figyelt kérdés

Csak annyi a problémám hogy elkezdett néha 10 ből 1x kuplung felengedésre kopogni egyet de még hibátlanul működik,a váltó kapcsolása finom és az autó sem rezeg .


Amit csinálok,hogy ne legyen gond az az ,hogy nem terhelem alacsony fordulaton,és nem gyorsítok hirtelen

Tudom hogy majd ha úgy van mindenképpen cserélném kell.

De meddig mehetek el az autóval úgy hogy finoman vezetem egyenletes fordulaton?

Kb 30 ezer kmt remélem Még kibír.

Tud e kárt tenni a motorban,mert ha nem akkor nem izgulok most ez miadt ?



2020. dec. 27. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

A kettőstömegűtől még tudod kapcsolni a sebességeket.

Ha teljesen széthullik képes megszorulni állítólag. Akkor aztán csúnya dolgok történhetnek.

Van akinek elmegy még több tízezret, van akinek széthullik rövid idő alatt. De a 30.000 km nagyon sok. Úgy mondanám, hogy az ünnepek alatti rokonlátogatásokat biztosan kibírja, aztán első héten meg lehet csináltatni, de arra nem alapoznék, hogy majd 1-1,5 évet hátha kibír.

2020. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
#1: Gyakorlatilag is képes megszorulni, ha széthullik, láttam már ilyet. A motorban kárt valszeg így sem tesz.
2020. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

#2: Én csak hallottam, olvastam, hogy ez lehetséges, de konkrétan senkiről sem tudok aki így járt, azért írtam feltételes módban. Akinek nagyon oda volt, annak sem esett szét csak elviselhetetlenül csörgött. Egyébként én azt hallottam hogy képes a főtengelyt, vagy a váltót úgy megakasztani, hogy valaminek törni kell. A kettőstömegű árához képest az meg elég húzós ha kell egy új harang, főtengely, vagy éppen váltó.


#1

2020. dec. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Egyik ismerősömnek 2.0PD Passatban hullott szét az M3-on minden előjel nélkül, a kihulló rugók blokkolták a ledkereket és a motort is. Autószerelő a szakmája így volt annyi esze, hogy kikuplungolt és nem lett gáz. Mondjuk, ha ez utóbbi elmarad akkor lehet a előbb utóbb a rugók vagy a kuplungharang enged - vagy a gumi koskácra kopik :D


Kérdező:

ha már tünetek vannak akkor én nem várnék rá, mikor áll meg alattam végleg..

2020. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem csörög egyáltalán csak kuplung felengedéskor 10x 1 kopog egyet
2020. dec. 27. 22:34
 6/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy csak egyedből elinduláskor utánna már nem kopog soha
2020. dec. 27. 22:36
 7/19 A kérdező kommentje:
Csak szomorú az egész mert 179 van az autóba biztosan és mégis már elkezdett ilyen tüneteket produkálni ,gondolom az előző tulaj nem tudta hogy alacsony fordulaton nem érdemes kínozni a lendkereket sem a motort ,meg másik dolog ha el vannak koszolódva az injektorok az is hamar kinyírja sajnos mert egyenletlen lesz az alapjárat ,
2020. dec. 27. 22:42
 8/19 anonim ***** válasza:

Az sem kizárt, hogy visszatekert órás, és a valós futás már 300ezer fölött van, csak az óra mutat 179ezret.

Mennyi idős az autó?

2020. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Semmi sem kizárt aláírom ,de 1 tulajos autó volt,de ha 300 van benne én akkor is meg vagyok vele elégedve 1 deci olajat nem eszik szerintem és nem csak azért mert higulhat a részecske szűrő végett az olaj.

12 éves amúgy 2.0 HDI motor Volvo V50

Ha sokat van alacsony fordulaton terhelve akkor bizony tönkre mehet korábban is azt olvastam neten.és nem tudhatom az előző tulaj hogyan használta,

És valóban kevésnek tűnik 179 ezer mikor 3 éves autóba sem ritka hogy ennyí van de az autó jó karban 8 éves kora óta van nálunk

2020. dec. 27. 23:54
 10/19 A kérdező kommentje:
Valakinek 440 ezernél ment tönkre autópályás használat mellet az olvastam ,szóval 2 opció van vagy alacsony fordulaton terhelték városba vagy több van benne bár inkább az első mert az autó mondom szép karban van
2020. dec. 28. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!