Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fék/fékrendszer van a...

Milyen fék/fékrendszer van a Teslában?

Figyelt kérdés

#Tesla fék
2020. dec. 28. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Tárcsa.
2020. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Tárcsa + regeneratív fékezés, ami a mozgási energiát visszaalakítja elektromos árammá, és tölti vele az akkumulátort. Utóbbi miatt ha jól használja az ember, szinte soha nem kell fékbetétet cserélni, mert alig kopik.
2020. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most hallottam, hogy Teslában elvileg mágnesfék van, azért kérdezem hogy arról lehet-e tudni valamit? Rákerestem, de semmi.
2020. dec. 28. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Mágnesfék meg mi?

Sima tárcafék van benne.

2020. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a regeneratív fékezést hívta valaki "mágnesféknek". Nem, nem csak sima tárcsafék van benne...
2020. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Sima tárcsafék. Még jó, hogy a teljesen állóra fékezéshez szükség van rá, mert amúgy csúnyán rozsdás lenne. Szinte sétatempóig visszatöltéssel fékez, ha csak nem vészfékezésről van szó.
2020. dec. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért válaszol mindenki, akinek fogalma sincs róla, hogy miről beszél?? :D Nem, a regeneratív fékezéssel nem csak sétatempóig lehet fékezni, ha be van kapcsolva szoftverből, akkor állóra fékezi az autót. Ezt hívják "egypedálos" vezetésnek, amikor vészfékezést leszámítva sosem lépsz a hagyományos fékre. Sok más elektromos autóban is van hasonló rendszer.
2020. dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Egypedálossal soha nem állsz meg. Te ne válaszolj, ha fingod nincs az aszinkron motor működési elvéről. Csak a tárcsafékkel lehet állóra fékezni.
2020. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

#8 :D :D Veled nyilvánvalóan ellentétben én vezettem már Teslát, és... de igen, egypedálos módban bizony megáll. Ha nekem nem hiszel, nézz utána nyugodtan, youtubeon láthatsz videókat róla. ( https://www.youtube.com/watch?v=wsyMxE4mTJo 18:55-nél pl.) Annyi turpisság van benne, hogy a *miután* megállt, helyetted benyomja a hagyományos féket is, hogy ne guruljon el az autó.


Szebb világban élnénk, ha nem osztaná az észt, akinek nincs mit. :)

2020. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: a kérdés az volt, hogy milyen fékrendszere van. A regeneratív rendszer nem a fékrendszer része, vagy a belsőégésű autók esetén a motorféket is oda sorolnád?
2020. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!