Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjárműadó befizetéséhez nem...

Gépjárműadó befizetéséhez nem küldenek csekket?

Figyelt kérdés

Az adóhatóság több millió levelet készül postára adni, minden autósnak írnak év elején. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal minden érintettnek küld egy határozatot, amiben három adatot ad meg: a gépjárműadó összegét, a fizetési határidőket és a bevételi számla számát. Erre kell majd teljesíteni a befizetéseket.

A gépjárműadó első részletét 2021. április 15-éig, a második részletet 2021. szeptember 15-éig kell befizetni a 410-es adónemhez tartozó, 10032000-01079160 számú NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számlára.



2020. dec. 28. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Biztos, hogy adnak csekket.

De egyébként ha nincs webbankod akkor személyesen is lehet utalni a bankban.

2020. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ebből nekem az jött le, hogy nem küldenek csekket, csak a határozatot. Ráadásul 2022-től már csak azok kapnak értesítést a NAV-tól, akiknél valami változás történt, például nőtt a személygépkocsi életkora, és emiatt a gépjárműadó összege csökkent.

[link]

Eddig befizettem az önkormányzattól kapott csekken a helyi postán.

Most autókázhatok a legközelebbi bankba, ami oda-vissza 70 km.

2020. dec. 28. 20:18
 3/7 anonim ***** válasza:
De küldenek csekket, mint ahogy eddig is. De eddig sem volt kötelező kizárólag azon befizetni a díjat. Eddig is pl utalhattad, ha ahhoz volt kedved.
2020. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ráadásul 2022-től már csak azok kapnak értesítést a NAV-tól, akiknél valami változás történt, például nőtt a személygépkocsi életkora, és emiatt a gépjárműadó összege csökkent."


Eddig is így volt. Ajánlott levelet akkor kaptam, ha változás volt. Amúgy csak bedobta a postás a sima levelet, amiben a csekk volt.

2020. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: az önkormányzattól kaptad. Jövőre a NAV-tól.
2020. dec. 28. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen ennyi az össz különbség. Nekem nem egy nagy trauma, hogy más lesz a feladó. Valahogy csak túlélem... A boríték tartalma ugyan az lesz. Az összeghatárok sem változnak.
2020. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6: csekk nem lesz a borítékban.
2020. dec. 28. 22:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!