Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem passzol az új autó...

Miért nem passzol az új autó hifi fejegység csatlakozója? ez nem szabvány?

Figyelt kérdés

2 éves zenelejátszóm tönkrement most rendeltem újat (hasonló árkategória) de a kerek csatlakozót nem tudom hova bedugni.


A közepéből egy tű áll ki, azt a régi fejegységre simán rádugtam hisz ott kidudorodott, az újnál csak a lyuk van.

A másik csatlakozó olyan mint amit alaplapra dugunk rá (atx? iso?) gondolom az adja az áramot mert működik a fejegység.


A problémám az, hogy a mélyláda meg se mukkan, a réginél szinte remegett az üveg a basszusnál (pedig az is legolcsóbb kategória, voxbox vb 6100) de itt minimálisan szól valami, ebből gondolom a kerek tűs csatlakozó lehet a mélyláda?

Mit tegyek most? a többi márka fejegység is hasonlóan néz ki


Például:

[link]


Itt jobb oldalt a barnába menne bele



#fejegység #VoxBox #jvckenwood
2020. dec. 30. 09:46
 1/3 A kérdező kommentje:

Pendrive-val próbáltam, úgy működik minden, csak a mélyláda nem szól hiába van a bass level maximumon.

Most olvasom az a kerek az antenna csatlakozó? ha csak a rádiót érinti az nem érdekel csak pendrive-ot hallgatok

2020. dec. 30. 10:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szabvány. Lehet venni átalakítókat, ami az autóban lévő csatlakozó és a fejegység csatlakozója közé megy. A másik lehetőség, hogy a kábeleket közvetlenül forrasztod, persze ehhez tudnod kell, hogy melyik mi.
2020. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Beviz Elek ***** válasza:

Amire te gondolsz az csak az antenna az adások vételére.

Mivel 2 éves az előző rádió, így gondolom nem gyári. Ebben az esetben előfordulhat is azon is csak egy olyan lyuk lenne, csak már van benne egy adapter ( [link] Próbáld meg kihúzni, ha sikerül akkor volt benne és átrakhatod az újba, ha nem akkor gyenge vagy/nem adapter van benne hanem gyárilag ilyen kiállással van szerelve.


Erősítő:

Ha jól sejtem akkor más a rádiók csatija, tehát a rádió és az ISO közti csatit is cserélted. Általában oda szokták bekötni az erősítő kapcsolószálát is (sok rádiónál ezért a kék szál oldhatóra van csinálva), gondolom ez az "apróság" kimaradt, tehát az erősítő nem kapja a jelet hogy mikor kellene bekapcsolni és erősítve kiküldeni a beérkező jelet.


Megj.: oda szokták bekötni az antenna erősítőjét is, tehát ha bedugod az antennát és gyenge a vétel akkor érdemes először erre ránézni

2020. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!