Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha balesetem lesz, akkor úgy...

Ha balesetem lesz, akkor úgy kell hagyni az autót ahogy van, vagy félre kell állni, hogy ne akadályozzak másokat amíg a rendőrök kiérnek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 31. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha félre tudsz vele állni, és ezzel szabaddá teszed az utat a többiek számára, akkor érdemes félreállni. Ha helyszínelésre is kerül sor, legfeljebb elmondod hogy hol és milyen irányban állt az autó közvetlen az ütközés után.
2020. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fotózd vagy videózd le alaposan és utána kísérelj meg félreállni.
2020. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Amíg nem írjátok alá a baleseti papírt, ne mozdulj! Ennek oka, hogy ha helyszínelőket kell hívni, nekik fontos, hogy a baleset után hol voltak a járművek. Persze, ha valamelyikőtők vállalja a felelősséget és aláírtátok a papírt, akkor félre állhatsz.
2020. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos volt olyan esetem, mikor nem álltam félre. Zebránál fékeztem, a mögöttem jövő belémcsúszott, előrébb is lökött. Nem akarták elismerni, szerintük indokolatlanul fékeztem.

Na, akkor úgy voltam vele, hogy félre nem állok az istennek se, mert akkor már a rendőrnek is nehezebb lesz bármit kezdeni a történettel.

Míg a rendőrök meg nem jöttek (kb. fél óra), addig sajnos teljesen megbénult a forgalom. Miután megérkeztek, látták az elég egyértelmű szituációt, megkértek álljak félre, meg is tettem. Nem szúrtak le, hogy hamarabb nem álltam félre, mert aki belémjött, az továbbra is erősködött, hogy indokolatlanul álltam meg (zebránál, gyalogos miatt). Röviden beszélgettek vele, majd aláírta a papírokat, biztosító is fizetett nekem így gond nélkül.

2020. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a ritka estektől eltekintve (lásd #4 esete), ha olyan kismértékű a kontakt, hogy járóképes az autó, akkor nyugodtan félreállhatsz. Pár fotó és menjen a forgalom. Meg tudok őrülni amikor autópályán a belső sávban összekoccannak a vonatozó idióták, aztán ott beszélgetnek hosszasan a forgalom meg csak torlódik. A rendőr úgyis felveszi a vallomásokat, fotóz, az úton is feljelöli a nyomok alapján a történeseket.
2020. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendőri intézkedés lesz, akkor várd meg, amíg a helyszínelő azt mondja, hogy félre állhatsz.

Persze, senki nem akarja szándékosan a forgalmat akadályozni, viszont ez neked komoly pénzösszeget jelenthet.

Egy koccanástól is simán lehet többszázezres kár. Nagyon nem mindegy, hogy ezt a másik biztosítójának vagy neked kell kifizetned.

2020. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Minden esetben rendőrt kell hívni. Hiába tűnik jó fejnek a másik.

Később meg majd visszavonja a vallomását. Csináltok csomó képet, videót, meg hívtok rendőrt aztán tuti nem lesz baj vele.

Biztosító is szeret belekötni ha nem volt rendőr hívva.

2020. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem jó megváltoztatni, átrendezni a helyszínt. 2000-es évek elején történt, nem volt elterjedve a zsebből előkapom a fényképezőt. Ez miatt csak 2 szer kellett a kapitányságra menni, hogy ki hogyan is állt akkor az autóval. Hagyni kell az autót ott ahol van!
2020. dec. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!